75 yaşındaki kadın, 15,000 dolarını kripto para dolandırıcılarına böyle kaptırdı

75 yaşındaki bir İngiliz kadın, yüksek getiriler vadeden bir kripto para dolandırıcılığına 11,000 pound'luk (yaklaşık 15,000 dolar) parasını nasıl kaptırdığını anlattı.

İngiltere’nin Plymouth şehrinde yaşayan 75 yaşındaki Frances Foster, bir çevrim içi dolandırıcılığın kurbanı oldu ve birikimlerini kaybetti. Foster, şimdi başkalarının da aynı tuzağa düşmemesi için uyarıyor.

BBC‘de yer alan habere göre Foster, geçen sene MSN haber sitesinde gezinirken İsviçre merkezli olduğunu iddia eden LTC Markets’in reklamına tıkladı. %85’e varan saatlik getiriler vadedilen sisteme ilk önce 250 pound yatıran hastane koğuşu görevlisi, başlarda önemli miktarlarda ödeme alınca daha fazla para yatırdı.

Foster, “Çok kötüydü. İlk paramı Eylül ayında gönderdim ve şu anda 11,000 pound paramın hepsi buhar oldu.” dedi.

ActianFraud da dahil olmak üzere sahtekarlıkla mücadele eden hayır kurumları ve kendi bankasıyla temasa geçtiğini söyleyen Foster, parasını geri alamayacağını düşünüyor. Foster, “Bu konuda hiçbir şey yapamam ama belki bir başkasına yaptığım şeyi yapmaması için yardım edebilirim. Herkesin dediği gibi: kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen bir şey muhtemelen gerçek değildir.” şeklinde konuştu.

Son olarak Microsoft ise sahte reklamları daha iyi bir şekilde tespit etmek ve engelleyebilmek için çalışma yaptıklarını belirterek “Müşterilerimizi tetikte olmaya ve yalnızca güvendikleri ve tanıdıkları markalarla etkileşime girmeye çağırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl