Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para yatırım şirketi 33 milyon dolar net kayıp bildirdi

Michael Novogratz'ın başında bulunduğu kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital, geçen yılın son çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, 2019'un dördüncü çeyreğinde yaklaşık 33 milyon dolar net kayıp bildirdi.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital Holding, 2019 yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, geçen yılın son çeyreğinde 32.9 milyon dolar net kayıp yaşadı.

The Block‘un aktardığına göre, CEO Michael Novogratz, Bitcoin ve diğer kripto paraların sert bir şekilde düştüğü “Kara Perşembe” olarak adlandırılan dönemin ardından sonuçların paylaşıldığı telekonferansta yatırımcıların güvenini sağlamlaştırmaya çalıştı. Novogratz, “Kara Perşembe’nin Bitcoin’in tezini geçersiz kıldığını düşünmüyorum. Yıl sonunda Bitcoin’in daha yükseğe çıkacağından gerçekten eminim.” dedi.

Şirket, dördüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla daha az kayıp yaşadı. Üçüncü çeyrekte kayıp toplamda 68.2 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Öte yandan şirketin hisseleri, Haziran ayında görülen zirveden bu yana yüzde 60 değer kaybına uğradı. Hissenin zayıf performansı sorulduğunda Novogratz, Kanadalı borsanın tarihsel olarak kripto parayla ilgili şirketlere karşı güçlü bir iştahı olmadığını belirterek şirketin gerçek performansına kıyasla fiyatın ucuz olduğunu söyledi.

Son olarak Novogratz, dün CNBC’de katıldığı bir yayında, mevcut ekonomik ortamda altın ve Bitcoin’i en güvenli iki varlık olarak tanımladı. Novogratz, düzenli olarak Bitcoin yatırımına ekleme yapmaya devam ettiğini söyleyerek “Şu anda hem Bitcoin hem de altın için yükseliş yaşanabilecek bir ortam var.” yorumunu yaptı. Novogratz ayrıca, kriz sonrası insanların mağazalara geri döneceklerini düşündüğü için son dönemde Starbucks hisseleri satın aldığını ekledi. Ünlü kahve zincirinin hisseleri, küresel krizden ötürü yüzde 30 düşüş yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl