Büyük Rus bankası Gazprombank da kripto dünyaya adım atıyor

Büyük bir Rus devlet bankası olan Gazprombank'ın İsviçre'de pilot kripto para işlemleri yapacağı öğrenildi.

Yerel haber kaynaklarından Vedomosti’nin haberine göre büyük bir Rus devlet bankası olan Gazprombank, İsviçre’de pilot kripto para işlemleri yürütecek.

Bankanın yönetim kurulu başkanı olan Aleksandr Sobol, İsviçre’yi tercih etmelerinin en büyük nedeninin ülkenin daha liberal bir kripto mevzuatına sahip olması olduğunu söyledi.

Sobol, ayrıca büyük ve özel müşterilerinden bu yönde talep aldıklarını, bu nedenle bu hizmetleri onlar için nasıl organize edebileceklerini araştırdıklarını bildirdi.

Henüz Gazprombank’ın gelecekte müşterilerine kripto para hizmetlerini sunup sunmayacağına ya da Gazprombank’ın bunu kendi yatırımları için kullanıp kullanmayacağına karar verilmiş değil. Sobol, bankanın şu anda durumu aktif olarak takip etmeye çalıştığını açıkladı.

Öte yandan Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, bu yılın Ocak ayında Rus yasalarının kripto işlemlerine izin vermemesi nedeniyle İsviçre’yi kendi kripto para borsalarını açacak yer olarak seçtiklerini duyurmuştu.

Rusya’da kripto paralarla ilgili yasal düzenlemeler üzerine halihazırda çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalar neticesinde kripto paraların Temmuz ayından itibaren ülke çapında yasallaştırılması bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl