Milyar dolarlık kripto para fonu Grayscale, rekor bildirdi

Milyar dolarlık kripto para yatırım fonu Grayscale'in yönetimi altındaki varlıklar, yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale’in yönetimi altındaki varlıklar her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyor.

Şirketin paylaştığı verilere göre, Grayscale’in yönetimi altında 20 Mayıs itibari ile 3.8 milyar dolarlık kripto para bulunuyor ve bu, yeni bir rekor. Rakam, geçtiğimiz yılın Mayıs ayından beri yüzde 80’in üzerinde büyüme kaydetti.

En büyük pay yüzde 89 ile Bitcoin’de

Grayscale’in yönettiği varlıklar, çeşitli fonlara ayrılmış ve her bir fon ayrı bir kripto paraya tahsis edilmiş durumda. Bitcoin fonu, toplam fonun yüzde 89’unu oluşturuyor. Bu fonda 3.36 milyar dolarlık BTC yer alıyor. Bir başka deyişle, dolaşımdaki tüm BTC’nin yüzde 2’sine yakını sadece Grayscale tarafından tutuluyor.

Bitcoin’i Ethereum ve Ethereum Classic izliyor

Diğer fonlarda Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Clasic, Horizen, Litecoin, Stellar Lumens, XRP ve Zcash var. Şirketin büyük kripto paraları bir araya topladığı Digital Large Cap Fund adında ayrı bir fonu daha var. Kripto paralar arasında Bitcoin’den sonra en büyük pay Ethereum’da. Şirkette 290 milyon dolarlık Ethereum tutulurken onu 73 milyon dolar ile Ethereum Classic izliyor. Diğer varlıkların ağırlıkları ise 400 bin dolar ila 8 milyon dolar arasında değişiyor.

Grayscale, 2013 yılında Digital Currency Group tarafından oluşturuldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl