Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Güney Kore Merkez Bankası, kaldıraçlı kripto para işlemlerini hedef aldı

Geçtiğimiz günlerde ülkenin 3 büyük bankasının kripto para borsalarıyla çalışmayacaklarını açıkladığı Güney Kore’de, bir sert açıklama da merkez bankası başkanından geldi: Kaldıraçlı kripto para işlemleri ülkenin finansal sistemini tehdit ediyor.

Güney Kore Merkez Bankası Başkanı Lee Ju-yeol ülke medyasına konuştu ve kaldıraçlı kripto para işlemlerini eleştirdi:

“Aşırı şekilde yapılan kaldıraçlı kripto para işlemleri, bu sektördeki volatilite de göz önüne alındığında ev ekonomisine büyük zarar veriyor. Artan kripto para işlemlerinin finansal sisteme her yönüyle zarar vereceğini düşünüyoruz”

“Krediler bu yüzden azaltılabilir”

Lee Ju-yeol ayrıca kaldıraçlı kripto para platformlarının ülkenin finansal kurumlarıyla olan parasal işlemlerini de takip edeceklerini ve bankacılık sistemi üzerinde zincirleme bir etkiye sahip olabilecek temerrüte düşme durumlarını önlemek için yeni kredilerin azaltılabileceğini belirtti.

Güney Kore’de merkez bankası, bireylerin banka hesapları aracılığıyla yaptıkları kripto para işlemleri için izleme yetkisi talep ediyor. Konuyla ilgili yasanın ise Eylül ayında çıkması bekleniyor.

Eylül ayı aynı zamanda, kripto para borsalarının sanal varlık hizmet sağlayıcıları olarak kayıt yaptırmaları gereken son tarih olarak görülüyor. Devlet, bu koşulu özellikle kara para aklama ve dolandırıcılık faaliyetlerinin önüne geçmek için talep ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl