20 yaşındaki kripto hacker’ı için 22 milyon dolarlık karar

Kripto para yatırımcısı Michael Terpin’i milyonlarca dolar dolandıran ve New York Post tarafından “Yavru Al Capone” olarak adlandırılan 20 yaşındaki kripto hacker’ı Ellis Pinsky, Terpin’e 22 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

2018’de daha araba kullanacak yaşta bile olmayan Ellis Pinsky, kripto para dünyasının önemli yatırımcılarından Michael Terpin’in hesabından yaklaşık 24 milyon dolar çalmayı başarmıştı.

O zamanlar 15 yaşında olan Pinksky, SIM kartını kopyalama yoluyla Terpin’in telefonuna erişmişti. Böylece numarayı ele geçiren hacker, Terpin’in borsa ve banka hesaplarına rahatlıkla giriş yapabilmişti.

Hem Terpin hem de hacker tarafından imzalanan mahkeme dosyasına göre, olay sırasında 15 yaşında olan Pinsky, hırsızlığa doğrudan dahil olduğunu kabul etti.

Terpin, mobil operatör AT&T’den de tazminat bekliyor

Terpin başına gelen bu SIM kartı dolandırıcılığı yüzünden mobil operatör AT&T’ye de dava açmıştı.

Terpin’in avukatı Tim Toohey, bu ayrıntılı bilgilerle AT&T’nin ihlale yol açan güvenlik hatalarının sorumluluğunu üstleneceğini umduğunu söyledi.

2020 yılında Kaliforniyalı bir yargıç Terpin’in AT&T aleyhine açtığı tazminat davasını reddetmişti. Mahkeme, talebin delillerin sunulmasından sonrasına ertelenebileceğine ve davanın Mayıs 2023’te Los Angeles’taki federal mahkemede devam edeceğine karar verdi.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl