Novagratz: Birçok kripto hedge fonu 2022’den sağ çıkamayacak

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, kripto para piyasasında kaldıracın büyük ölçüde temizlendiğini söyledi. Novogratz, birçok kripto hedge fonunun ise 2022'den sağ çıkamayacağını ileri sürdü.

Singapur’daki bir konferansta Bloomberg’e demeç veren Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para sektöründen çok fazla kaldıracın çekildiğini belirtti.

Fed’in mevcut agresif parasal sıkılaştırma rotasından sapar sapmaz dijital token’larda bir kez daha yükseliş yaşanacağını söyleyen Novogratz, bunun Web3 projelerinin toplu olarak benimsenmesine kadar sürdürülebilir olmayacağını da sözlerine ekledi.

“Birçok hedge fonu sağ çıkamayacak”

Novogratz yaptığı konuşmada, ayrıca birçok konu başlığına değindi. Milyarder CEO, birçok kripto hedge fonunun, 2022’de yaşanan hezimetten sağ çıkamayacağını ve Galaxy Digital’in muhtemelen işe alım hızını yavaşlatacağı söyledi.

Novogratz’tan Do Kwon’a övgü

Do Kwon hakkında da konuşan Novogratz, Terraform Labs projesinin çöküşünü “içler acısı” olarak nitelendirerek yaşananların kripto endüstrisi için bir ders olduğunu kaydetti. Milyarder isim ayrıca Do Kwon’un tanıştığı en zeki insanlardan biri olduğunu vurgulayarak “Terra kurucusuna başarılar” diledi.

Bu arada Novogratz, Terraform Labs’ın büyük destekçilerinden biriydi. Terra ekosisteminin çöküşünden aylar sonra Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Do Kwon’un yeri ise halen belli değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl