Rusya’nın en büyük bankasının CEO’su Herman Gref: Kripto paralar yasaklanmamalı

Etkili Rus bankacı ve Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın başkanı Herman Gref, kripto para birimleri yasağına karşı olma konusundaki tutumunu yineledi.

Etkili Rus bankacı ve Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın başkanı Herman Gref, kripto para birimleri yasağına karşı olma konusundaki tutumunu yineledi. Gref, kripto paraların henüz anlaşılamadığını vurguladı ve herhangi bir yasal düzenlemenin gerici değil, ölçülü ve üzerinde düşünülmüş olması gerektiğini ifade etti:

“Onu düzenlemeyi denemeden önce Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri etrafında standart bir arka planın muhafaza edilmesi gerekiyor. İnsanlara değer saklama aracı olmadığını, şu anda piyango ya da kumarhane gibi çok tehlikeli bir şey olduğunu anlatmak lazımdır. Ama kripto para birimleri kimsenin henüz tam olarak kimsenin kavrayamayacağı, gelişmekte olan harika yeni bir teknoloji olduğu için yasaklanmamalıdır.”

Gref, 2016 yılının ortalarında Rusya’nın maliye bakanlığı, Bitcoin sahibi olmayı suç haline getiren ve 7 yıla kadar hapis cezası öneren bir Bitcoin yasağı tasarısını uygulamaya çalıştığı sırada açık bir şekilde küçük miktarda Bitcoin sahibi olduğunu söylemiş ve tasarıya karşı çıkmıştı.

Rus bankacı, o yılın sonlarında Sberbank ile Google arasındaki bir eğitim projesi sırasında kitleye hitap ederken itibari para ile Bitcoin ticareti yaptığını bile gösterdi. Gref, şunları söylemişti:

“Bu elbette büyük zevk ve güzel bir oyun ama yakında tüm hayatımızda olacak.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl