Güney Kore, ICO yasaklarına devam edecek

Güney Kore'nin düzenleyici kurumu FSC, dün yaptığı basın açıklamasında Eylül 2017'den beri devam eden ICO yasaklarına devam edeceklerini duyurdu.

Güney Kore‘nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), dün yaptığı basın açıklamasında ülkedeki ICO yasaklarına devam edeceklerini duyurdu.

Eylül 2018’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarını ortaya koyan FSC, ICO düzenleyen firmaların yabancı ülke mahkemelerinin kurallarına uymasına rağmen yine de Güney Kore vatandaşlarından fon topladıklarını belirtti.

Güney Kore, Eylül 2017’de kripto para piyasasındaki istikrarsızlığa ve manipülasyonlara dikkat çekerek  ICO’ları resmi olarak yasaklamıştı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Güney Kore Millet Meclisi’nin bu yasakları görüşmeye başlamasıyla yasakların kalkması yönünde umutlar yeşermiş ancak beklenen olmadı.

Yerel haber ajansı FN News’e konuşan bir FSC yetkilisi, konu hakkında şunları söyledi:

“Eğer ortada yasa dışı bir eylem varsa, üçüncü bir tarafın bu duruma müdahale etmesi gerekiyor; ancak işlem hacimleri ve fiyatlar yükselene kadar müdahale etmek zor.”

FSC’nin yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Hükümet ICO’ların kurumsallaşması yönünde ihtiyatlı bir duruş sergiliyor ve biz de buna sadık kalacağız.”

FSC’nin araştımasına göre ICO’lara ev sahipliği yapan en popüler ülkeler Singapur ve İsviçre. Ayrıca, 22 firmaya gönderilen anketi sadece 13 firma yanıtladı.

ICO’lar devam eden ayı piyasası nedeniyle 2018 boyunca epey hasar aldı. Çok sayıda token, şu anda ICO satış fiyatının altında işlem görüyor.

Haber: CoinTelegraph

→BİNANCE’DEN KREDİ KARTI İLE KRİPTO PARA ADIMI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl