ABD’den iflas eden milyar dolarlık kripto para fonuna soruşturma

ABD’li regülatörler, bu yılki kripto para çöküşünün etkilerini çözmeye çalışırken milyarlarca dolar değerinde varlık yöneten ve geçtiğimiz temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Three Arrows Capital’in kalıntılarını derinlemesine inceliyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şimdi para yöneticisinin yatırımcıları bilançosunun sağlamlığı konusunda yanıltarak ve kurumlara kayıt yaptırmayarak kuralları ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Yakın zamana kadar sektörün en önde gelen firmalarından biri olan ve 3AC olarak bilinen Singapur merkezli Three Arrows hedge fonu, Terra blok zincirinin çöküşüyle başlayan kripto varlıklardaki yüklü satışların ardından temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Zirvede olduğu dönemde Three Arrows, yönetimi altında milyarlarca dolarlık varlıkları tutarak kripto para dünyasında önemli bir oyuncu haline gelmişti. Yükseliş eğilimli duruşuyla tanınan şirket sektördeki firmalardan kredi almanın yanı sıra piyasanın en tanınmış start-up’larından bazılarının melek yatırımcısı konumundaydı.

İflas eden firmanın kurucularının ise şu anda nerede oldukları bilinmiyor.

Tasfiye memurları mahkeme celbi için yetki istiyor

Bu arada, Three Arrows Capital iflas davasındaki tasfiye memurlarının, firmanın kurucu ortakları Su Zhu ve Kyle Davies’i bulamadıkları için e-posta, Twitter hesapları gibi alternatif yollarla mahkeme celbi göndermek adına mahkemeden yetki istiyorlar.

Kurucu ortaklardan Zhu, ağustos ayında mahkemede kendisi ve Davies’in fonun varlıkları hakkında “seçmece ve karman çorman” bilgi verdiğini söyleyen tasfiye memurlarını mahkemeyi yanlış yönlendirmek ile suçlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl