Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’den üç kripto para borsasından milyonlar çalan iki Rus’a yaptırım

ABD Hazine Bakanlığı, üç farklı kripto para borsasının müşterilerinden milyonlarca dolarlık kripto para çalan iki Rus'a yaptırım uyguladı.

ABD Hazine Bakanlığı, ikisi ABD’de olmak üzere üç farklı kripto para borsasının müşterilerinden 16 milyon 800 bin dolar değerinde kripto para çalan iki Rus vatandaşına yaptırım uyguladı.

Hazine Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasına göre, Danil Potekhin ve Dmitrii Karasavidi, 2017 ve 2018 yıllarında müşteri oturum açma bilgilerini ele geçirmek için gerçek gibi görünen sahte web siteleri kullanarak borsaları taklit etti. Borsaların isimleri bakanlık tarafından belirtilmedi.

Açıklamaya göre bu yolla elde edilen bilgiler, müşterilerin borsalardaki hesaplarına erişmek ve kripto paralarını çalmak için kullanıldı. Ayrıca sanıkların çaldıkları paraları farklı borsalarda sahte profiller kullanarak akladıkları iddia edildi. Bu borsaların hangileri olduğu da belirtilmedi. Dolandırıcıların elde ettikleri kripto paraların fiyatını artırmak için de manipülasyon yaptıkları kaydedildi.

Gizli Servis ise çalınan milyonlarca dolar kripto parayı ele geçirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl