İngiliz şirketlerinin yüzde 50’si kripto para stokluyor

CoinTelegraph’ın İngiltere’de yapılan bir araştırmadan aktardığına göre İngiliz şirketlerinin yüzde 50’si kripto para birimleri stokluyor. Bununla birlikte, bu şirketlerin yalnızca yüzde 7’si sadece Bitcoin’e yatırım yapıyor. Kimler araştırıldı? Çalışma kapsamında, İngiliz iş dünyasındaki 250 ya da daha fazla çalışanı bulunan 750 BT karar vericisi araştırıldı. Araştırmaya katılan işletmeler, ortalama olarak 24 Bitcoin’e sahip olduklarını bildirdiler. Bu da haberin yayına girdiği dakikalardaki son verilere göre 230 bin dolar ediyor. Sahip oldukları kripto paralar hangileri? Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 93’ünün Bitcoin dışında...

CoinTelegraph’ın İngiltere’de yapılan bir araştırmadan aktardığına göre İngiliz şirketlerinin yüzde 50’si kripto para birimleri stokluyor. Bununla birlikte, bu şirketlerin yalnızca yüzde 7’si sadece Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Kimler araştırıldı?

Çalışma kapsamında, İngiliz iş dünyasındaki 250 ya da daha fazla çalışanı bulunan 750 BT karar vericisi araştırıldı. Araştırmaya katılan işletmeler, ortalama olarak 24 Bitcoin’e sahip olduklarını bildirdiler. Bu da haberin yayına girdiği dakikalardaki son verilere göre 230 bin dolar ediyor.

Sahip oldukları kripto paralar hangileri?

Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 93’ünün Bitcoin dışında da yatırımları var. Elde edilen sonuçlara göre bu işletmelerin yüzde 53’ü Litecoin, yüzde 43’ü Ethereum, yüzde 33’ü Ripple ve yüzde 29’u ise Dash tutuyor.

Bitcoin sahibi olan işletmelerin yüzde 38’i satış yapmak istiyor. Yüzde 5’inin ise yakın gelecekte satma planı yok.

Neden kripto para satın almaya karar verdiler?

Araştırma sonuçlarını değerlendiren teknoloji hizmetleri şirketi Citix, işletmelerin yalnızca yüzde 4’ünün bir fidye saldırısına hazırlık olarak Bitcoin aldığını bildirdi. Wannacry, bu yıl en çok hasar veren fidye saldırılarından biriydi ve İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi’ni hedef almıştı.

İşletmelerin yüzde 40’ı sağlayıcılara ödeme yapmak için kripto para birimlerini kullanıyor. Yüzde 32’si ise çalışanlarına ödeme yapmak için kullanıyor.

Yüzde 27’si akıllı sözleşme ve Blockchain teknolojisi planlarında , yüzde 27’si bağış ve eğitim için, yüzde 17’si ise araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde kullanıyor.

Bu şirketler gelecekte ne öngörüyorlar?

Şirketlerin yüzde 35’i son zamanlarda piyasadaki volatiliteyi göz önünde bulundurarak kriptonun çökebileceğini düşünüyor ve yüzde 34’ü volatilitenin stoklarına daha fazla kripto para eklemelerini engellediğini söylüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl