Kriptoda istifa zinciri, FTX yöneticisiyle devam etti

ftx battı mı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in ABD kolu FTX US’de genel müdür istifa etti. İstifasını Twitter’dan açıklayan Brett Harrison, “FTX’teki genel müdürlük görevimden ayrılıyorum. Önümüzdeki aylarda, sorumluluklarımı devredeceğim ve şirkette danışmanlık rolüne geçeceğim.” ifadelerini kullandı.

Harrison, FTX’te elde ettiği tecrübeler için minnettarlık duyduğunu belirtti. Ayrıca, FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’a da verdiği fırsat ve güveni için son derece minnettar olduğunu ifade etti.

Harrison, FTX’teki görevine bundan yaklaşık 1.5 yıl önce başladı. Tecrübeli isim, daha önce büyük piyasa yapıcı şirketlerden Citadel ve Jane Street’te çalıştı.

Harrison, borsadaki görevlerini devretmesinin ardından ne yapacağına dair şu an için bir ayrıntı vermedi fakat “Daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

FTX yöneticisinin bu istifası sürpriz olarak karşılandı. Harrison, yakın zaman öncesine kadar çeşitli konferans ve etkinliklerde FTX’i temsil ediyordu.

Kriptoda istifalar art arda geliyor

Son zamanlarda kripto para sektöründe bazı önemli isimler, bulundukları kritik pozisyonlardan istifa kararı aldılar. En büyük borsalardan Kraken’in CEO’su geçtiğimiz günlerde CEO’luktan istifa etmişti. Aynı şekilde, onun öncesinde de Michael Saylor, MicroStrategy CEO’luğundan ayrılıp yönetim kurulu başkanlığına geçmişti. Bugün gelen bir başka istifa ise Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky’di.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl