Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Papara CEO’su Ahmed Karslı’dan kripto para kararı ile ilgili açıklama

Kripto para borsalarında para yatırma ve çekme süreçlerinde başvurulan uygulamalardan biri olan Papara’nın CEO’su Ahmed Faruk Karslı, TCMB’nin kripto varlıkların ödemelerde kullanılmamasına dair yönetmeliği üzerine açıklamalarda bulundu.

Karslı, TCMB’nin bir süredir kripto paraları anlamaya çalıştığını ve bunun için efor sarf ettiğini bildiklerini belirterek “Bizden ve diğer sektör paydaşlarından bunlarla ilgili çok fazla bilgi talebinde bulunuldu.” dedi.

Karslı, sözlerinin devamında “Bir düzenleme yapma gereği hasıl olmuş ve yapılacak en kolay düzenleme de yasaklamaktır. Uğraşmaktansa yasaklamayı tercih etmek çok daha kolay.” şeklinde konuştu.

Düzenlemede Papara’yı finansal açıdan etkileyecek bir sonuç olmadığını söyleyen Karslı, “Kripto varlıklara ilişkin işlemler 2020 gelirlerimizin yüzde 10’u bile değil.” ifadelerini kullandı.

Karslı’nın açıklamalarından diğer satır başları şöyleydi:

“Bir hukukçu ve 5 yıldır fintek dünyasında yer alan birisi olarak beni ülke adına endişelendiren bir düzenleme bu.”

“Yaratılmaya çalışılan faydayı gerçekten anlayabilmiş değilim. Bence biraz anlama eksikliği var. Daha çok zaman geçirmek, sektör paydaşlarıyla konuşmak, anlamak gerekirdi diye düşünüyorum.”

“Bugüne kadar biz Türkiye’de regülatörün desteğini arkamızda hissettik. Benim bildiğim kadarıyla dünyada bir işi yapamayacağına veya kripto paralarla ilgili bir faaliyette bulunamayacağına dair yapılan ilk düzenleme.”

“Alınması gereken aksiyon neyse biz hepsini almaya açığız. Herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. Yolunmuş tavuk Cevapla

  Yasaklasınlar bakalım, ülkeyi yönetenlerin kafası siyasi rantdan başka birşeye çalışmıyor. Biz bu ülkenin ekonomisine ve yadalarına güvenmiyoz yabancı niçin yatırim yapsın? Yasaklamak ile insanların da ekonomisini ülkeden kaçırması kaçınılmaz olacak. İnsanlar soruyor, Ekonomik olarak bu ülkede yaşamanın birtane tek birtane artısı varmı…..

 2. Buğra Cevapla

  Arkadaşlar altın vuruşu haziran ayında yapacaklar. Tüm dünyada cüzdanlar bir anda nanay olacak.. Toplu intihar vakaları bizi bekliyor. Dokaylı da olsa bankacılık sektörünü çok zor bir eylül ekim ayı bekliyor.

 3. Murat Cevapla

  Ülkenin başındaki yöneticiler beyninizi kullanın demek istiyorum. Ülke lastik gibi çekiyorsun uzuyor bırakınca küçülüyor ,kumarhaneleri kapattılar para dışarı gitti bunuda kapatırlar gene dışarı gidecek değişen birşey yok

  1. Feray Cevapla

   Süper zekâ konuşmuş