Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kılıçdaroğlu’ndan kripto para kararına tepki: “Gece yarısı zorbalığı”

Resmi Gazete’de yayınlanan ve kripto varlıkların ödemelerde kullanılmasının önüne geçen yönetmeliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tepki geldi.

Kılıçdaroğlu, yayımlanan yönetmeliği “Gece yarısı zorbalığı” olarak nitelendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Yine bir gece yarısı zorbalığı, kurtulamadılar bu zihniyetten. İlla gece yarıları bir akılsızlık yapacaklar. Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar? Bu konunun tüm paydaşları ile oturup, istişarelerde bulunacağım.”

Kılıçdaroğlu’ndan ikinci açıklama

Kılıçdaroğlu, günün ilerleyen saatlerinde ikinci bir açıklama daha yaptı. Genel Başkan, tüm gün paydaşlarla görüşme halinde olduğunu ifade etti ve şöyle dedi:

“Tüm gün farklı paydaşlarla görüştüm. Blockchain ve kripto 1 milyar dolarlık (Unicorn) teşebbüslerimizin çıkacağı yegane alandır. Türkiye’nin finansal teknoloji girişimlerine darbe vurdular. Gençlere tahammülleri yok bunların. Yok yok yok!”

Söz konusu yönetmelik, 30 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe girecek. Yönetmelik, birçok kripto para yatırımcısının akıllarında soru işaretleri yarattı. Hukukçuların konuya ilişkin genel yorumu, yönetmeliğin bankalarla ilgili olmadığı yönünde. Dolayısıyla kripto para borsalarına banka kanalından para yatırılıp çekilmeye devam edilecek. Yönetmelik daha çok kripto para ile ödeme alınmasını engellemeyi hedefliyor ve ödeme kuruluşlarının böyle bir hizmet vermesini yasaklıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl