Ünlü Japon borsası, 27 kripto parayı liste dışı etti

Kripto para borsası Liquid, 27 kripto parayı platformundan liste dışı etti. Bunlar arasında Monero (XMR), Stellar (XLM), NEO (NEO) ve Zcash (ZEC) gibi bilinen kripto paralar da var.

2771 0
delete

Popüler kripto para borsalarından Liquid, çok sayıda kripto parayı platformundan çıkarma kararı aldı.

Borsadan yapılan resmi açıklamada, bu kararın Singapur’da ödeme hizmeti lisansı elde etmek üzere alındığı belirtildi ve şöyle denildi:

“Liquid’in Singapur’da lisanslı bir kripto para borsası işletmecisi olmaya başladığını duyurmaktan dolayı heyecanlıyız. Singapur yasaları nedeniyle halihazırda listelenen bazı token’lar artık Liquid üzerinde alınıp satılamayacak ve piyasalardan çıkarılacaklar. Bu token’lardan bazıları için hâlâ düzenleyicilerle görüşme halindeyiz ve yakın gelecekte tekrar listelenebilirler.”

Borsadan çıkarılan kripto paralar ise şu şekilde sıralandı:

SNX, MITH, DRG, WLO, STORJ, WIN, VUU, XNK, PPL, ENJ, AMLT, DENT, FSN, GEN, LND, MITX, SPHTX, MRK, BRC, XMR, NEO, IPSX, ADH, ZEC, IHF, PMA, XLM

24 Temmuz 2020 tarihi itibari ile bu kripto paralarda alım satım sonlandırıldı.

Şirketin operasyonlarından sorumlu ismi Seth Melamed, Ödeme Hizmetleri Kanunu uyarınca ülkenin finansal düzenleyici organı Monetary Authority of Singapore’a (MAS) bir borsa lisansı için başvuru yapmanın son aşamalarında olduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun