Test ettik: Honeyminer ne kadar kazandırıyor?

Geçtiğimiz Haziran ayında faaliyete geçen kripto para madenciliği uygulaması Honeyminer, ne kadar kazandırıyor? Test ettik.

Çok değil, bundan birkaç yıl önce kripto paralar ve özellikle Bitcoin, basit bir dizüstü bilgisayarda rahatlıkla üretilebiliyordu. ASIC denen, yalnızca madencilik odaklı özel cihazların geliştirilmesiyle mertlik bozuldu. Madenciliğin hakimiyeti, sıradan insanlardan büyük şirketlerin eline geçti.

Yeni bir uygulama olan Honeyminer, mütevazı ev bilgisayarlarının bir havuzun parçası olarak popüler kripto para madenciliğini yapmasını mümkün kılıyor. Uygulamanın en önemli avantajı, rakiplerinden daha çok kazandırması.

Honeyminer, henüz geçtiğimiz Haziran ayında faaliyete geçti. Buna karşın şimdiden kullanıcı sayısı 20,000’e dayandı.

Honeyminer’la ilgilenen kullanıcılar uygulamayı, GPU’larının kullanımda olmadığı bir bilgisayarla çalıştırması gerekiyor. En iyi verim için bu şart. Ayrıca uygulama, her 10 dakikada bir ya da ani fiyat hareketlerine bağlı olarak kripto paralar arasında geçiş yapıyor. Uygulamanın madenciliğini yaptığı kripto paralar ise Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Monero ve ASIC denen özel donanımlar gerektirmeyen diğer kripto paralar. Bu kripto paraları üretseniz de ödemeniz bunlarla değil, Bitcoin üzerinden yapılıyor.

Kullanımı oldukça basit

Uygulamanın kullanımı epey basite indirgenmiş. Honeyminer’a kaydolup uygulamayı indirdikten sonra madencilik için uygulamayı başlatmanız yeterli.

Uygulamaya bir de seviye sistemi entegre edilmiş. Madencilik yaptıkça seviye atlıyorsunuz ve her bir seviyenin sonunda belirli bir miktar Satoshi ödülü veriliyor.

Test sonuçları

Honeyminer, elbette kullandığınız bilgisayara bağlı olarak günlük 4 dolara kadar kazanç sağlayabileceğini öne sürüyor. Biz şu anda piyasada 5000 TL’nin biraz üzerinde satılan ve içinde Intel Core i7 7700HQ ile GeForce GTX1050 buluduran HP’nin Pavilion Gaming 15-CB001NT modeliyle bir test gerçekleştirdik. Bilgisayarı 24 saat boyunca Honeyminer’la birlikte çalıştırdık. Bu sırada ekran kartının sıcaklığı 87 dereceye kadar ulaştı. 24 saatin sonunda 0.51 dolar değerinde 7,000 Satoshi kazabildik. Bu süre zarfında da 99,61 kuruş, yani yaklaşık 0,19 dolarlık elektrik harcadık. Daha güçlü bilgisayarlarla daha iyi değerler elde etmeniz olası. Bu arada Bitcoin değerlendikçe kazdığınız miktarın Dolar karşısındaki değerinin artacağını hatırlatmak da önemli.

Bilgisayarlarını boşta olduğu zamanlarda kripto para madenciliğiyle değerlendirmek ya da yalnızca denemek ve sonucu görmek isteyenler Honeyminer’ı kullanabilirler.

Honeyminer’a üye olmak ve madenciliğe başlamak için kayıt linki.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Haci Cevapla

    Hahah yav ben 4 saatte iki kahve iciyorum 0,50 dolar yapiyor kahve parami bile odeyemeyen 87 dereceye kadar ekran kartimi isitan ustelik oyun oynayamayacagim karin ben icine tukureyim