Kripto para madencilik şirketi Hive, Bitmain’e 1800 cihaz siparişi verdi

Nasdaq'ta listelenen bir kripto para madenciliği şirketi olan Hive Blockchain, dünyanın en büyük cihaz üreticisi olarak görülen Bitmain'den 1800 adet cihaz siparişi verdi. Kademe kademe yapılacak olan sipariş teslimatının tarihi ise 2022'nin ilk yarısı olarak belirlendi.

bitcoin-madenciligi (1)

Kripto para endüstrisinin gittikçe büyümesi madencilik şirketlerinin de, yeni ve teknolojik cihazlara geçiş yapmasını zorunlu kılıyor. Kanada merkezli olan madencilik şirketi Hive Blockchain, yaptığı resmi açıklama ile Bitmain’den 1800 adet cihaz siparişi verdiğini duyurdu.

2022’de teslim edilecek

Bitmain dünyanın en büyük madencilik cihazı üreticisi olarak biliniyor ve şirkete gelen yoğun talep yüzünden cihazlar kısa sürede teslim edilemiyor. Hive Blockchain’in satın aldığı Antminer S19j Pro makineleri de 2022’nin ilk yarısında kademe kademe teslim edilecek. Hatırlanacağı üzere Çin’deki yasaklar yüzünden Haziran ayında piyasa ikinci el madencilik makineleriyle dolmuş ve Bitmain de fiyatların daha fazla düşmesini engellemek için anında teslimatlı olan siparişlerini durdurmuştu.

Bu ay başında da 4 bin makine sipariş etmişlerdi

Vancouver merkezli Hive, cihazlar için ne kadarlık bir fiyat ödeyeceği konusunda bilgi vermezken, makineler şirketin hash gücüne saniyede 180 petahash’lik bir ekleme yapacak. Şirket, bu ay başında da bir başka dev cihaz üreticisi Canaan’dan 4 bin makine sipariş etmişti. Bu makinelerin teslim tarihi de Eylül ayının sonu olarak belirlenmişti. Bu cihazlar da şirketin hash gücüne saniyede 272 petahas’lik kuvvet katacak.

Hive şirketinin Kanada dışında, İzlanda ve İsveç gibi soğuk kuzey ülkelerinde de veri merkezleri bulunuyor. Şirket Nadaq borsası dışında ayrıca Toronto ve Frankfurt borsalarında da listeleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl