Kripto para madencilik şirketinden Kazakistan’da ikinci dev yatırım

Ocak ayına kadar bir oyun şirketi olan ancak daha sonra kripto para madenciliğine yatırım yapmaya başlayan The9 firması, Kazakistan'daki büyük madencilik yatırımlarına devam ediyor. Bu ayın başında ülkede dev bir madencilik merkezi yaratmak için ortaklık kuran şirket, başka bir firmayla yine bir madencilik merkezi kurmak için anlaşmaya vardı.

Nasdaq’ta listelenen bir kripto para madencilik firması olan The9, bu alanda son dönemin yükselen yıldızı olan Kazakistan’daki yatırımlarına devam ediyor. Şirket, Ağustos ayı başında KazDigital ile ortak bir madencilik tesis kurma konusunda anlaşmaya varmıştı.

Şangay merkezli bir firma olan The9 ise bu ülkedeki yatırımlarını son sürat sürdürüyor. The9’un alt şirketi olan NBTC, Kazakistan’ın LGHSTR firmasıyla yine bir madencilik merkezi kurulması konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. NBTC, Ocak ayında The9 şirketi ilk olarak kripto para sektörüne girdiği zaman da, 26 binden fazla madencilik makinesi sipariş etmesiyle adını duyurmuştu.

Toplamda 200 megawatt’lık alan…

Yapılan anlaşmaya göre NBTC şirketi, geliştirilecek bölegelerde makinelerin kurulmasından sorumlu olacak. Toplamda 200 megawatt’lık bir merkez inşa edileceği belirtilirken, tesisin 100 megawatt’lık kısmı 2021 sonunda, kalan diğer yarısı ise bir sonraki yıl bitmiş olacak.

The9 ve KazDigital’ın ortak kurduğu tesis ise toplamda 100 MW, yani bu tesisin yarısı kadar güç üretecek bir merkezdi.

50 bin madencilik cihazı olacak

Tüm tesis tamamlandığı zaman, içinde Bitmain’in yeni S19 Antminer madencilik cihazları olacak ve saniyede 5 exahash’lik hash gücü sağlanacak. The9’un alt şirketi olan NBTC, ortak girişimin yüzde 51’inin sahibi olmasının yanında yönetim kurulunu da kontrol edecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl