Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Lex Fridman: Kripto paralar, Mars ekonomisinin merkezinde olacak

mars

Bitcoin’in ABD dolarının yerini alıp dünyanın ortak parası olacağı fikri bir çok maksimalistin sürekli olarak bahsettiği bir yorum olsa da, kalabalıklara çok da gerçekçi gelmiyor. Ancak ünlü yapay zeka araştırmacısı ve podcast’çi Lex Fridman bu şekilde düşünmüyor.

Fridman, Bitcoin’in gelecekteki rolüyle ilgili olarak attığı tweet’te, kripto paraların Mars ekonomisinin en önemli merkezi olacağına ikna olduğunu belirtti. Bilindiği üzere Elon Musk’ın SpaceX şirketi en erken 2024’te Mars’a ilk insanı göndermeyi hedefliyor. 2024 yılı ayrıca Bitcoin’in de 4. halving’inin olacağı yıl.

Dünyanın en zengin ikinci kişisi olarak görülen Musk geçen ay, Mars’a gidecek insanların, gezegen yüzeyinde gerekli alanlar açılmadan önce cam fanuslarda yaşamasının plânlandığını söylemişti. Musk ayrıca 2050 yılı itibariyle Mars’ta 1 milyondan fazla kişinin yaşamasının öngörüldüğünü belirtmişti.

Fiat para kalmayacak

Ekim ayında da SpaceX’in Mars’taki kendi kendine sürdürülebilir şehrinin Dünya kanunlarını tanımayacağı açıklanmıştı. Çok büyük tartışmalara yol açan bu konu Starlink’in hizmet şartlarında da belirtilmişti. Öte yandan insanoğlunun artık birçok gezegende yaşama şansı yakalamasından sonra artık fiat paraya bir daha hiçbir şekilde dokunmayacağı da aktarıldı. Buradaki soru, Mars’ta hayat başladığında, kızıl gezegende kullanılmak üzere, dünyada vârolan kripto paraların mı seçileceği yoksa bu paraların oradaki şartlarda kendi kendine mi ortaya çıkacağı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl