7 kripto girişimi, Mastercard programına kabul edildi

ABD merkezli finans şirketi Mastercard, fintech hızlandırma programı olan Mastercard Start Path programının bir parçası olarak yedi yeni kripto girişimini daha bünyesine eklediğini açıkladı.

mastercard

Mastercard, bugünkü duyurusunda, kripto ve blok zinciri teknolojilerinin benimsenmesini artırmak amacıyla başlattığı Mastercard Start Path programına dünyanın dört bir yanından yedi startup’ın daha katıldığını bildirdi.

Programa katılan şirketlerin, Web2 ve Web3 arasındaki boşluğu kapatmak için adımlar attığı bildirildi. Bahsi geçen şirketlerle, dijital varlıklara erişimi kolaylaştırmak, yaratıcılar için topluluklar oluşturmak ve Web3 teknolojileri aracılığıyla insanları gelecek için yeniliğe teşvik etme çalışmaları yapılacağı bildirildi.

Bu işletmeler, 2014’teki başlangıcından bu yana Start Path’e 40 farklı ülkeden katılan 350’den fazla kuruluşun bir parçası olacağı vurgulandı.

Mastercard Start Path’e katılan 7 şirket

Bu arada söz konusu girişimler arasında, Web3 destekli çevrim içi ödeme sistem sağlayıcısı Loot Bolt, gizlilik girişimi Quadrata, blok zinciri tabanlı medya fintech projesi Take Back the Mic, marka odaklı platform Uptop, Abu Dhabi merkezli kripto para borsası Fasset, Sigapur’un kripto ödeme platformu Dijital Hazineler Merkezi (DTC) ve Kolombiya merkezli sabit coin girişimi Stable şirketi yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl