Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyoner McAfee, eski komşusunun ölümünden sorumlu bulundu

Florida Bölge Mahkemesi'nin kararına göre ünlü milyoner John McAfee, eski komşusunun 2012'deki ölümünden sorumlu bulundu.

Kripto para meraklısı, neredeyse her yerde karşımıza çıkan McAfee Antivirüs’ün milyoner kurucusu John McAfee, 2012’de kafasına aldığı kurşunla hayatını kaybeden eski komşusu Gregory Faull’un ölümünden sorumlu bulundu.

Nihai karara ABD’nin Florida Bölge Mahkemesi’nde ulaşıldı. Bu karar sonucunda, McAfee ve Faull’un ailesi arasında 5 yıldır süren yasal savaş da sona ermiş oldu.

Bölge Hakimi Gregory Presnell şuna hükmetti:

“Mahkeme, Gregory Faull’un ölümüyle ilgili sanık aleyhine ve davacı lehine gıyabi hüküm verecek.”

Hakim daha önce, ABD Temyiz Mahkemesi’nin kararı nedeniyle tekrar açılıncaya dek davayı kapatmıştı.

Faull’un ölümü sırasında kahyasının onu oturma odasında, kafasının arka tarafındaki kurşun yarasıyla bulduğu belirtilmişti. Faull öldüğünde 52 yaşındaydı. Polis, McAfee’yi komşusu olması dolayısıyla potansiyel tanık olarak sorgulamak istediyse de yurt dışına seyahate gittiği söylenmişti. McAfee’nin yokluğu soruşturmayı durdurmuş ama Faull’un akrabaları dava açmıştı.

McAfee Belize’de yaşarken, kayıt dışı ateşli silahlara sahip olduğu ve yasa dışı uyuşturucu faaliyetleri yürüttüğü gerekçesiyle polisin evine baskın düzenlediği ve ayrıca bu iş adamının bir uyuşturucu türü olan banyo tuzlarına da ilgi duyduğu bildirilmişti.

Ayrıca raporlara göre, McAfee ile Faull anlaşamıyormuş gibi görünüyor. Faull’un birçok defa McAfee’yi, köpeklerine sahip çıkmadığı, yaramaz davranışları ve sürekli olarak silah ateşleme alışkanlığı nedeniyle şikayet ettiği görülüyor.

Bu garip milyoner, servetinin büyük bölümünü kendi yazılım şirketini 1994’te satmasıyla kazanmış. 2020’de ABD Başkanlığı’na aday olma niyetini ortaya koymuş ve bunu kripto paraların benimsenmesi için bir hamle olarak değerlendirmişti. Tabi bu, McAfee’nin ilk adaylığı değildi. 2016 yılında yine Özgürlükçü Parti adayı olmak istemiş ama olamamıştı.

Haber: CCN

→BİTCOİN CASH SAVAŞININ İKİ AKTÖRÜ DE MADENCİLİKTE BÜYÜK KAYIPLAR YAŞIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl