Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Malezyalı ünlü milyarder, kripto para ile ilgilenmek için istifa ediyor

milyarder

Malezyalı dev yatırım şirketi Country Heights Holdings’in (CHHB) kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Tan Sri Lee Kim Yew, Blokchain ve kripto paralarla ilgilenmek istemesinden ötürü görevlerinden 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle istifa edeceğini açıkladı.

Lee’nin 2018’de açıkladığı ve şirketin kripto parası olması beklenen ‘Horse Currency’yle ise bu dakikadan sonra, Lee’ye ait olan ve içinde 2 yatırım bankası da bulunan özel şirketler ve hayır kurumları ilgilenecek.

The Edge’in haberine göre, şirketin yıllık yönetim kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşuan Lee, “İşlerimi yeni yöneticilere devrediyorum ve artık kripto paralarla ilgileneceğim” dedi.

Horse Currency’nin sene sonu çıkacağını belirten Lee ayrıca şirketin genel müdürü olarak da damadı Datuk Jared’i atadı:

“Horse Currency için tüm onayları zaten almıştık. Yatırım bankalarımız konuyla ilgilenecekler. White paper da kıs asüre içinde yayımlanacak”

İstifanın ardından şirkette birkaç önemli koltuk değişimi daha oldu.

Horse Currency, yasal olup olmadığıyla ilgili ciddi şüpheler olmasına rağmen 2018’in Kasım ayında CHHB hissedarları tarafından onaylanmıştı. Bu onayın ardından Malezya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SC), ülkedeki tüm ICO’ların aktivitelerini durdurmalarını istemişti. Bu yılın başlarında ise SC, kendilerine kayıtlı olan borsalar aracılıyla çıkarılacak olan dijital token teklifleri için gerekli olan şartları belirlemişti.

Malezya’da halka açık şirketlerin doğrudan dijital token’lar çıkarmasına izin verilmiyor ancak halka açık bir şirketin kayıtlı bir yan kuruluşu ya da özel amaçlı bir yan şirketi, dijital varlık kanununa göre bunu yapabilir.

Konuyla ilgili olarak Lee, “Kripto para çıkarmak yerine şimdi kayıtlı bir şirket (CHHB) kripto paraları kabul edecek” dedi.

CHHB, Malezya Menkul Kıymetler Borsası’nda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları kabul eden ilk halka açık şirket olacak.

Lee, CHHB’nin blokzincir ve platform teknolojilerinin benimsenmesiyle birlikte dijital akıllı şehirlerin ve sağlık sektörünün gelişmesine odaklanmak için bir dönüşüm planı başlatacağını da söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl