Milyarder Alan Howard’ın kripto paralara yatırım yaptığı söyleniyor

Net serveti 1 milyar 350 milyon dolar olan serbest fon milyarderi Alan Howard, söylenenlere göre kripto para birimlerine büyük yatırımlar yaptı.

Bloomberg’de yer alan habere göre, serbest fon milyarderi Alan Howard, geçtiğimiz yıl kripto para birimlerine büyük yatırımlar yaptı ve dijital varlıklar ile bunların arkasındaki Blockchain teknolojisine daha fazla para yatırmayı planlıyor. Ortak kurucusu olduğu Brevan Howard Asset Management’ın diğer ortaklarının da bağımsız olarak benzer yatırımlar yaptığı söyleniyor.

Yatırımların 9.1 milyar dolarlık serbest fon firmasından ayrı olduğu ve Brevan Howard’ın kripto para ticareti yapmadığı öne sürülüyor.

Howard ve şirketin sözcüleri, Howard’ın ticaretine ilişkin yorum yapmayı reddetti.

54 yaşındaki Howard, dijital varlık yatırımlarıyla ilgili çalışmak üzere en az bir kişiyi işe aldı ve daha fazlasını da almayı planlıyor. Howard’ın Blockchain şirketlerine yatırım yapabileceği ve ICO’lara katılabileceği iddia ediliyor.

Howard’ın kripto paralara olan ilgisi Jamie Dimon’dan Warren Buffet’a kadar birçok önemli finans figürünün şüpheciliği ya da düşmanlığıyla çelişiyor.

Öte yandan kripto para dünyasında eski makro fon yöneticisi Mike Novogratz, milyarder yatırımcı Mark Cuban ile Peter Thiel gibi önemli başka isimler de var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl