Milyonlarca doların yarısını kaybeden kripto para fonu sessizce kapandı

2017 yılındaki çılgınlık döneminde kurulan kripto para yatırım fonu Neural Capital tüm parasının yarısını kaybetmesinin ardından kapandı.

Piyasalar düşüş trendi yatırımcı grafik

Kripto para alım satımına odaklanan bir yatırım fonu olan Neural Capital sessizce kapandı.

2017’de işleme koyulan fon o dönemden bu yana parasının yarısını kaybetti ve şu anda yatırımcılarına kalan meblağın ödenmesi süreci içinde…

CoinDesk’in bildirdiğine göre kaynaklar, fonun kripto varlıklarının Aralık ayında tasfiye edildiğini ve bir bölüm nakit paranın şu an kilit altında tutulduğunu ve bu durumun da beklenenden daha uzun süreceğini belirtiyorlar.

13 milyon dolardan fazla parayı yönetti

Finansal kayıtlara göre Neural Capital, Greylock ortağı Joshua Elman ve Expa ortağı Hooman Radfar da dahil olmak üzere 40’tan fazla yatırımcının 13 milyon doların üzerinde parasını yönetti.

Fon, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki kaydını iptal etti ve bu yıl Kaliforniya eyaletine göndermesi gereken zorunlu dosyaları göndermeyi de durdurdu.

2017’deki çılgınlık döneminde kurulmuştu

2017’deki kripto para çılgınlığında kurulan fon, sadece 3 yıl içinde kapanan Adaptive Capital, Prime Factor Capital ve Tetras Capital’in yanına eklenmiş olacak.

Fonun yöneticileri Arij ‘Ari’ Nazir ve Christopher Keshian, finansal yatırım fonu endüstrisinde tecrübesizlerdi ve Neural Capital’i başlattıklarında birden fazla fonla ilgileniyorlardı.

İkili fonu yönetirken aynı zamanda da içinde Neural Capital’in de bulunduğu Protocol Ventures adındaki bir çoklu kripto para kurumsal yatırım şirketine de danışmanlık yapıyorlardı.

Keshian ayrıca Neural Capital’in yatırım ilişkileri yöneticisi olan Joseph Bradley’le beraber Apex Capital’i de kurmuştu. Daha sonra Apex Capital, minimum yatırılan fon gereksinimlerini karşılayamadı ve başarısız bir proje olarak kaldı.

Coindesk’in iddiasına göre ise 2019’da Keshian ve Nazir’in arası bozuldu ve Keshian Neural Capital’den ayrıldı. Keshian yaptığı açıklamda o dönemden beri Nazir ile hiç görüşmediğini belirtti. Nazir ise konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl