Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

New York Başsavcılığı’ndan kripto para uyarısı

New York Başsavcılığı, bugün bir basın açıklamasıyla hem kripto para yatırımcılarına hem de sektörde faaliyet gösteren şirketlere ayrı ayrı uyarılarda bulundu.

Başsavcı Letita James, “Tüm yatırımcılar, sanal para birimlerine yatırım yaparken son derece dikkatli olmalılar. Kripto paralar, kazanç sağlayabildikleri kadar hızlı bir şekilde kayıplara neden olabilecek yüksek riskli, istikrarsız yatırımlardır. Yasaları ihlal edenlere karşı işlem yapmaktan çekinmeyeceğiz. İki hafta önce Coinseed’in dolandırıcılık faaliyetlerini durdurmak için bir dava açtık. Geçen hafta, hem Bitfinex hem de Tether’ın New York’taki yasa dışı faaliyetlerini sonlandırdık. Ve şimdi, bugün, tüm endüstriye açık bir mesaj gönderiyoruz: Ya kurallara uyarsınız ya da sizi kapatırız” ifadelerini kullandı.

Yatırımcılara yöneltilen uyarılarda, mevcut piyasada alım satım yapmanın sert fiyat dalgalanmaları, alım satım işletmeleri arasındaki çıkar çatışmaları ve artan piyasa manipülasyonu ihtimali gibi risklerle karşı karşıya bıraktığı belirtildi. Ayrıca birçok suçlunun kara para aklama, insan kaçakçılığı, şantaj, yasa dışı finansman ve vergi kaçakçılığı gibi faaliyetler için kripto para kullandığı ifade edildi.

Endüstri üyelerine yöneltilen uyarılarda ise New York’ta iş yapan şirketlerin başsavcılığın Yatırımcı Koruma Bürosu’na kaydolmaları gerektiği hatırlatıldı. Buraya kayıt yaptırmayanların hem hukuki hem de cezai yaptırımla karşı karşıya olacağı vurgulandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl