BlockFi 850 milyon $’lık teklifi reddedip FTX’i seçti!

Terra LUNA'nın çöküşüyle birlikte yaşanan domino etkisinde zor duruma düşen kripto kredi şirketlerinden biri olan BlockFi, o dönem Nexo'dan gelen teklifi reddedip FTX'i seçmişti. Nexo'nun teklifinin ise FTX'e oranla çok daha iyi olduğu ortaya çıktı.

blockfi

Terra LUNA çöküşünden kötü etkilenen ve daha sonra iflas eden Three Arrows Capital’a olan yatırımıyla iflasın eşiğine gelen şirketlerden olan BlockFi, bugün hala zor da olsa ayakta durmayı başarıyor.

Özellikle Haziran ve Temmuz aylarında yaşanan büyük düşüşlerde borçlarını ödeyemeyen ve birçok platform gibi çekim işlemlerini durduran BlockFi’a o dönem Nexo’nun yaptığı satın alma teklifinin FTX’e göre çok daha iyi olduğu ortaya çıktı.

ABD medyasından Block’un haberine göre BlockFi’ın sektördeki rakiplerinden NEXO, şirketi almak için 850 milyon dolarlık bir teklif yaptı. FTX’in ABD kolu olan FTX.US’in teklifi ise toplamda 680 milyon dolara dayanıyordu. Nexo ayrıca FTX.US ile birlikte ortak bir yatırım da önermesine rağmen bu teklif de reddedilmişti.

“Kötü olan teklifi kabul edince kafamız karıştı”

Nexo’nun kurucularından Antoni Trenchev Block’a verdiği demeçte, “Bizim teklifimizin FTX’e göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama onlar FTX’i seçtiler.Aslında daha kötü olan taklifi kabul etmelerini beklemiyorduk. Bu olunca kafamız karıştı ve ortaya atılan bazı spekülasyonlara biz de inanmaya başladık. Bizim teklifimizi kabul etselerdi bugün muhtemelen bu durumda olmayacaklardı” dedi.

“Alameda’nın en fazla borcu olanlardan olduğunu biliyorduk”

Trenchev ayrıca BlockFi ile Alameda ilişkisi konusunda da önemli bir yorum yaptı ve şunları söyledi:

“Alameda ve Three Arroes Capital’ın BlockFi’a en fazla borcu olan şirketlerden olduklarını biliyorduk. İlk ikisiydiler. Sanırım bu yüzden bizim teklifimizi kabul etmediler. Etselerdi, bu durum hem müşteriler hem hissedarlar hem de şirketin kendisi için çok daha iyi olurdu”

Toplam teklifin 850 milyon dolar olduğunu belirten Trenchev, bu meblağın içinde 500 milyon dolarlık likidite kredisi olduğunu da belirtti.

BlockFi da iflas başvurusu yapacak: WSJ

Öte yandan FTX’in de iflasıyla aylar içerisinde bir kez daha zor duruma düşen BlockFi şirketinin de iflas başvurusunda bulunacağı iddia edildi. ABD medyasından Wall Street Journal, dün verdiği haberde şirketin yaklaşık bir hafta içerisinde bu başvuruyu yapacağını aktardı. BlockFi, geçen hafta FTX’in iflasıyla birlikte bir kez daha platformdan çekim işlemlerini askıya almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl