Kripto para şirketi, 5 NFT’ye tam 162 bin dolar ödedi

Kripto para şirketi Delphi Digital, 162 bin dolar ödeme yaparak Axie Infinity adlı oyundan 5 NFT satın aldı.

nft

Bir kripto para araştırma ve danışmanlık şirketi olan Delphi Digital, dün Blockchain oyunu Axie Infinity‘de 162 bin dolardan daha fazla ödeme yaparak 5 Ethereum NFT‘si satın aldı.

NFT’ler (non-fungible token), benzersiz bir varlığı temsil eden bir tür kriptografik token’lardır. Dijital veya gerçek dünya varlıklarının token’laştırılmış versiyonları olarak da ifade edilebilirler. Bu token’lar, bir blok zinciri ağı içinde orijinalliğin ve sahipliğin doğrulanabilir kanıtları olarak işlev görürler. NFT’ler, birbirlerinin yerine geçemezler.

Axie Infinity, kullanıcıların “Axie” adı verilen fantastik yaratıkların sanal olarak eğitilmesine, yetiştirilmesine, savaştırılmasına ve hatta üremesine imkan verilen dijital bir evcil hayvan oyunu.

Delphi Digital, bu oyundaki 5 varlığa 69.9 ETH ile 150 ETH arasında değişen bedellerle yatırım yaptı.

NFT’lere niçin bu kadar para ödeniyor?

Konuyla ilgili olarak Decrypt’e açıklamalarda bulunan Delphi Digital’in kurucu ortağı Media Demarco, akıllardaki soruyu yanıtladı: Neden sanal varlıklara bu kadar para ödeniyor?

Demarco, “Oyunun popülaritesi arttıkça bu NFT’lerin değeri de nadirlikleri ve işe yararlıkları göz önüne alındığında artabilir.” diyor. Demarco, sözlerinin devamında aldıkları NFT’lerin oyundaki en nadir, en kıt Axie’ler olduğunu belirterek gelecekte oyunda efsaneye dönüşecek tek varlıkların onlar olacağını ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Ethereum tabanlı ve Formula 1 resmi lisanslı F1 Delta Time oyununa ait NFT olarak var olan bir sanal yarış arabasına 113 bin dolarlık ödeme yapılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl