Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’de OCC, kripto paralarla ilgili kılavuzu gözden geçirecek

occ

ABD Para Kontrol Ofisi’nin (OCC) yeni başkanı Michael Hsu, kurumun geçen yıl kripto paralar ile ilgili yayınladığı kılavuzu gözden geçireceklerini açıkladı.

Trump döneminde kurumun başkanlığını yürüten Brian Brooks’un yerine geçen Michael Hsu, dijital varlıklar ve kripto para birimleri ile ilgili sorunlar da dahil, OCC’nin şu an beklemede olan tüm konularının yeniden gözden geçirilmesini istediğini belirtti.

“Yeniden gözden geçirilmesini istedim”

Bir inovasyon departmanı kurduklarını ve çalışanlarından geçmişte alınan kararların gözden geçirilmesini istediğini açıklayan Hsu şu ifadeleri kullandı:

“OCC’de odaklandığımız nokta inovasyonun düzenli bir şekilde yapılması. Şu anda bir inovasyon departmanı kurduk. Büyük kredileri verme hakkına sahip olan bankalar ve trust şirketlerinin sistemlerini güncelledik. Ayrıca kripto para saklama hizmetlerini de bir bankacılık kolu olarak görüyoruz. Ekibimden, tüm bunların yeniden gözden geçirilmesini istedim”

“Geniş bir düzenleyici strateji değil”

Kararların tüm kurumlarla bir koordinasyon içinde alınmadığını düşündüğü belirten Hsu, “Burada benim endişem, insiyatifler kurumlarla tam bir koordinasyon içinde alınmadı. Geniş bir düzenleyici stratejinin ürünü gibi de gözükmüyorlar. Bu iki konunun öncelik olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Fintech firmaları uyumlu şekilde çalışmalı”

Özellikle fintecch firmaları ve ödeme platformlarının bankalarla uyumlu olmaları gerektiğini belirten Hsu şunları söyledi:

“OCC’ye bağlı olan fintech firmalarından, tüketicilerin ve firmaların finansal ihtiyaçlarını adil ve eşit bir şekilde ele almalarını ve kredinin kullanılabilirliğini teşvik etmeyi desteklemelerini bekliyorum. Fintech’lerin ve ödeme platformlarının bankacılık sistemine tam uyumlu şekilde çalışmalarını sağlamalıyız. ”

Hsu’nun açıklamalarının, tüm bu konuların altında imzası bulunan başdanışman Jonathan Gould’un kurumdan ayrılacağının açıklanmasından sonra gelmesi de dikkat çekti. OCC başkanı ayrıca bugün, Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde de konuyla ilgili bilgilendirmede bulunacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl