BitPay, Litecoin’i ekledi, e-ticaret devi Litecoin kabulüne başladı

Tüm dünyadan birçok dev şirketle anlaşmalar yapan kripto para ödeme hizmet sağlayıcısı BitPay, Litecoin desteğini resmen duyurdu. BitPay müşterileri bundan sonra Litecoin'i uygulama vasıtasıyla alıp satabilecek, saklayabilecek ya da LTC ile hediye kartları alabilecek.

Dünyanın en büyük kripto para ödeme şirketlerinden olan BitPay ile anlaşmalı olan işletmeler artık Litecoin ödemelerini de kabul edebilecek. BitPay’in Litecoin geliştirmesini ilk kullanacak şirket de belli oldu. Türkiye de dahil, dünyanın birçok bölgesine teknoloji ürünleri satan Kuzey Amerika merkezli Newegg.com, 2014 yılında Bitcoin kabulünde olduğu gibi, Litecoin’de de BitPay vasıtasıyla ödeme kabul edecek ilk perakende şirket oldu.

Newegg marka yöneticisi olan Andrew Choi de konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“BitPay ile çalışmaya başlayan ilk çevrim içi alışveriş yeri olarak, Bitcoin ve Litecoin’i benimseyen kullanıcılarımıza hitap ettiğimiz için mutluyuz. İnovasyonu, çevrim içi alışverişe getirme konusundaki desteğimiz de devam ediyor”

Litecoin kurucusu olan Charlie Lee de, BitPay’in ödemelerde LTC kabulüyle ilgili, “Litecoin’in düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleri e-ticaret şirketleri için ideal bir çözümdür. Newegg gibi şirketlerin de LTC kabul etmesi, perakende müşterilerin de Litecoin alımını artıracaktır” dedi.

2017’de, Charlie Lee tarafından GitHub’daki açık kaynaklı bir istemci aracılığıyla tanıtılan Litecoin, “dijital gümüş” olarak da görülüyor. Şu anda en büyük 13. kripto para olan Litecoin’in piyasa değeri ise yaklaşık 9,5 milyar dolar.

2011 yılında kurulan ve en eski kripto para şirketlerinden biri olan BitPay, Litecoin’e ek olarak şu anda sabit coin’lerin de dahil olduğu 11 kripto para ödemesini kabul ediyor. Bunlar; BTC, BCH, ETH, XRP, DOGE, WBTC ile sabit coin’ler USDC, GUSD, PAX, BUSD ve DAI.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl