Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Eski Amerikalı papazdan yüz binlerce dolarlık kripto para dolandırıcılığı

Eski bir Amerikalı papazın kripto para dolandırıcılığı ve sahte hisse senedi satışı ile yüzlerce yatırımcıdan 500 bin dolar topladığı iddia ediliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) Cuma günü yapılan açıklamada, Teksaslı eski bir rahip olan Larry Donnell ile eşi Shuwana Leonard’ın sözde alkali su destekli bir kripto para olan TeshuaCoin ile yüzlerce yatırımcıyı dolandırdıkları bildirildi. İki ismin TeshuaCoin’in yanı sıra var olmayan bir Bitcoin madenciliği faaliyeti ile sahte hisse senetleri yoluyla yaklaşık 500 bin dolarlık bir dolandırıcılığa imza attığı iddia ediliyor.

Yüzde 3000 getiri vadettiler

İddiaya göre çift, şişelenmiş alkali su satan ve dağıtan bir işletme olan Teshuater ile ilgili çeşitli yatırımlardan büyük getiriler vadetti ve özellikle Afro-Amerikalıları hedef aldı. Bu şirketin sahte hisselerini satan çift, bu yolla 291 bin dolar topladı. Yatırımcılara sadece birkaç gün içinde yüzde 3000’e varan kısa vadeli yatırım getirileri vadedilirken TeshuaCoin’i pazarlayarak da 170 bin dolar elde ettiler.

Dahası, Teshuater’ın gerçekte var olmayan Bitcoin madenindeki yatırımcılardan da 25.5 bin dolar çaldıkları öne sürülüyor. Çiftin toplamda 500 yatırımcıdan 486 bin dolar topladığı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl