Ödeme devi PayPal’dan Paxos ile kripto para ortaklığı

Dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip PayPal'ın kripto para hizmetleri sunmak için Paxos ile iş birliğine gittiği öne sürülüyor.

paypal

Ödeme devi PayPal’ın kripto para hizmetleri sunmak için Paxos Crypto Brokerage ile ortaklık kurduğu söyleniyor.

Bugün CoinDesk’in aktardığı ve konuyu bilen iki kişiye dayandırılan haberde, kaynaklardan biri ortaklığın bu hafta mümkün olan en kısa sürede açıklanabileceğini ifade etti.

Paxos Crypto Brokerage, geçtiğimiz hafta açılmış ve ilk müşterisi Revolut US olmuştu. API tabanlı hizmet, fintek şirkelerinin kripto para alım-satım, saklama ve gönderme işlemlerini kendi uygulamalarına entegre etmelerine olanak tanıyor. Paxos, tüm yasal, teknolojik ve likidite tarafını hallederken fintek şirketleri ise ön uç deneyimleriyle ilgileniyor. Paxos, aynı zamanda stabil kripto para ihraç ediyor. Şirketin ABD Doları’na endeksli Paxos Standard (PAX) ve altına endeksli PAX Gold (PAXG) olmak üzere kendi çıkardığı kripto paralar var.

Bilindiği üzere geçtiğimiz ay PayPal’ın kripto para alım satım hizmeti sunmaya başlayacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Bu iddialar, şirketin bir kripto mühendis için işe alım ilanı açmasından sonra güçlenmiş, geçtiğimiz günlerde de ödeme devinin Avrupa Komisyonu’na kripto para sektörüne dönük hamleler yapacağını bildirdiği ortaya çıkmıştı.

PayPal’ın bugün dünya üzerinde 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Kripto para piyasalarında mevcut kullanıcı sayısı ise 40 veya en fazla 50 milyon ile ifade ediliyor. Dolayısıyla PayPal’ın kripto para sektörüne girmesi, kuşkusuz büyük bir olay olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl