Bu Kez Tether Değil: Bu Stabil Kripto Para Saadet Zinciriyle Anılıyor

Popüler stabil kripto para birimlerinden Paxos'taki (PAX) işlemlerin neredeyse yarısının saadet zincirleriyle bağlantılı olduğu ileri sürülüyor.

paxos-pax

Özellikle son 1 yılda stabil kripto paralar, küresel regülatörler tarafından yasa dışı aktivitelerde kullanıldıkları gerekçesiyle adeta ateş altında. Bu anlamda en çok konuşulan stabil kripto para ise Tether. Ancak Paxos (PAX) ile karşılaştırıldığında Tether bile masum kalabilir.

Kripto para analiz firması Coin Metrics‘in son raporuna göre; Paxos, bazı büyük saadet zinciri organizasyonlarıyla anılıyor.

Raporda, ilk önce Paxos’un geniş bir kullanıcı tabanına sahip olduğu ancak PAX işlemlerinde yer alanlara bakıldığında ilginç keşiflere rastlanıldığı belirtildi ve “PAX’taki en hareketli hesaplar geçen sene kat kat büyüme sağlayan ve bir saadet zinciri olan MMM BSC’yle bağlantılıydı” denildi.

2011 yılında Sergei Mavrodi tarafından başlatılan MMM Global programının bir kolu olan ve bir kripto dolandırıcılığı olduğu iddia edilen MMM BSC’yi içeren PAX transferleri, Mayıs ayı sonunda yaklaşık 16.000 işlem sayısıyla zirve yaptı.

Tron’daki USDT’de de saadet zinciri bağlantıları var

Bu sadece PAX’a özgü bir sorun değil çünkü rapora göre, Tron blok zincirinde olan USDT’nin yüzde 80’i de saadet zinciri ödemeleriyle bağlantılı bir konumda.

Coin Metrics bu dolandırıcılık organizasyonu için hangi kişi ya da kişilerin PAX aldığı konusunda ise detay vermedi.

Kripto para alanında önemli bir pazara sahip olan Paxos (PAX) piyasa kapitalizasyonu bugün yaklaşık 250 milyon dolar. PAX, bu değer ile sıralamada 36. sırada yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl