Ödeme devi PayPal’dan Avrupa Komisyonu’na kripto para mektubu

Küresel ödeme devi PayPal'ın Mart ayında Avrupa Komisyonu'na bir mektup yazarak kripto para alanına dönük hamleler yapacağının bilgisini verdiği öğrenildi.

paypal

Ödeme devi PayPal’ın Mart ayında Avrupa Komisyonu’na bir mektup yazdığı ve bu mektupta kripto para alanına dönük adımlar attığını bildirdiği ortaya çıktı.

Şirket, mektupta kripto varlık alanının gelişimini izlemek ve bu alanda yeteneklerini geliştirmek için tek taraflı ve somut adımlar attığını yazdı.

Yeniliği teşvik edici düzenleme çağrısı

Aynı mektupta PayPal, kripto para birimlerinin mevcut finans sisteminin aksayan yönlerine çözüm olabileceğine inandığını belirterek politika yapıcılara yeniliği teşvik edici düzenlemeler için çağrı yaptı.

Şirket, komisyondan tüketicilerin ve yatırımcıların korunmasını sağlamak üzere çeşitli kripto para faaliyetlerinin tanımlarını netleştirmesini, ayrıca kripto para faaliyetlerini ilgili kara para aklama ile mücadele düzenlemelerinin kapsamına almasını istedi.

Kaliforniya merkezli şirket, bugün dünya çapında 300 milyon aktif kullanıcıya sahip. PayPal, geçen yıl Facebook’un liderliğinde başlatılan kripto para projesi Libra’ya katılmış ancak o yılın Ekim ayında bu projeden ayrıldığını açıklamıştı. Esasen PayPal, 2014’ten beri kripto para alanında aktif. Şirket, o dönemde ağındaki satıcıların Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmelerine izin verecek bir sistem için Coinbase dahil üç Bitcoin ödeme işlemcisi ile ortaklık kurmuştu.

Son olarak geçtiğimiz ay da PayPal’ın yakında kripto para alım satım hizmeti vermeye başlayacağı ileri sürülmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl