Peter Thiel’in yatırım fonu, kurumsal yatırımcıların kripto paralara sıçramasını bekliyor

Peter Thiel'in yatırım fonu Peter Thiel's Founders Fund, kurumsal yatırımcıların yakında kripto varlıklara bir sıçrama yapacağını düşünüyor. Şirket bu nedenle yakın zamanda önemli bir yatırım yaptı.

Peter Thiel’in yatırım fonu Peter Thiel’s Founders Fund, kurumsal yatırımcıların yakında kripto varlıklara bir sıçrama yapacağını düşünüyor.

Wall Street Journal’de yayınlanan bir habere göre efsanevi Silikon Vadisi girişim sermayesi şirketinin aile ofisleri, varlıklı bireyler ve diğer kurumsal yatırımcılar için broker bayi olarak hizmet vermeyi amaçlayan Tagomi’ye erken aşamada bir yatırım yaptı.

Şirket, eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Greg Tusar tarafından kuruldu. Şirketin 15.5 milyon dolar sermaye artırdı ve bu desteğin ne kadarının Founders Fund’dan geldiği bilinmiyor. Bununla birlikte Founders Fund’dan Napoleon Ta, şirketin yöneticilerinden biri olarak listeleniyor.

Bu, Founders Fund’un kripto varlık sektörüne yaptığı ilk yatırım değil.

Bu yılın başlarında, yönetimi altında yaklaşık 3 milyar dolar bulunan şirket, şirketin doğrudan Bitcoin’e yatırım yaptığını bildirdi. Haberlere göre yatırım miktarı, yüz milyonlarca doları buluyor.

PayPal’ın kurucu ortaklarından biri olan Thiel, bir Bitcoin meraklısı ve Bitcoin’in ‘dijitla altın’ olma potansiyeli bulunduğunu düşünüyor.

Founders Fund, Bitcoin’e doğrudan yaptığı yatırımlara ek olarak kripto para serbest yatırım fonları Polychain Capital ve Metastable Capital’i destekleyerek de sektöre dolaylı yoldan girdi. Şirket ayrıca gerçek dünya varlıklarının tokenize edilebilmesini sağlayan bir platform olan Harbour’a da yatırım yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl