Kripto paralar artarken Wall Street devlerinin hisseleri düştü

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları artarken Wall Street'in dev bankalarının hisse senetleri düşüşe geçti.

Wall Street Journal’in haberine göre, Wall Street devleri JP Morgan ve Citigroup birinci çeyrekte güçlü bir performans gösterdiler, ancak hisse senedi fiyatları genel olarak düştü.

Haberde, JP Morgan’ın hisse senedi alım satım gelirlerinin yüzde 26 artarak 2 milyar dolara yükseldiği ve bunun yüzde 35 net kâr artışı sağladığı bildirildi.

Citigroup’un hisse senedi ticareti gelirleri yüzde 38 artışla 1.1 milyar dolara yükselerek yüzde 13’lük net kâr artışı getirdi.

İki bankanın da hisse fiyatları geçtiğimiz Cuma günü düştü. Buna karşın Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları kayda değer artışlar gördü.

Bloomberg piyasaları verilerine göre, JP Morgan hisse fiyatı şu anda yüzde 2.7 düşüş ile 110 dolar civarında. Citigroup’un hisse fiyatları ise yüzde 1.5 düşüş ile 71 dolar civarında.

Wall Street Journal, Wells Fargo’nun da ilk çeyrekte yüzde 5’lik bir artışla 5.9 milyar dolara çıktığını, 1 milyar dolarlık yasal bir düzenleme sonrasında rakamların yeniden hesaplanabileceğini belirtti. Wells Fargo’nun hisse fiyatı dün pazarın kapanışına göre yaklaşık yüzde 3 oranında düşüş gösterdi.

Wall Street Journal, bir başka makalesinde ise bu bankaların hisse senedi fiyatlarının düşmesine, yatırımcıların kâr elde etmesine sağlayan geçen haftaki mini rallinin sebep olmuş olabileceğini belirtti.

Geleneksel pazarlar ikinci çeyreğe nispeten düşük seviyelerde başladılar, bununla birlikte kripto para piyasaları için en kötü ilk çeyrek dönemi geride kaldı. Yatırım yönetimi firması DoubleLine Capital’in kurucusu, Bitcoin‘in risk varlıklarının “öncü atı” olarak yeni hisse senedi göstergesi haline geldiğini söylemişti.

Kripto piyasaları nispeten güçlü bir ikinci çeyrek büyümesi gördü. Bitcoin’in değeri 12 Nisan’da 1000 dolardan fazla artış gösterdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl