Wall Street analisti Nick Colas: Bitcoin satın almak için doğru zaman değil

Bitcoin'i izlemeye başlayan ilk Wall Street analisti Nick Colas, yatırımcıların, piyasadaki son yükselme rallisine rağmen kripto piyasasına girmeden önce iki kez düşünmeleri gerektiğini vurguladı.

Bitcoin’i izlemeye başlayan ilk Wall Street analisti Nick Colas, 4 Mayıs’ta CNBC ile yaptığı röportajda, yatırımcıların, piyasadaki son yükselme rallisine rağmen kripto piyasasına girmeden önce iki kez düşünmeleri gerektiğini vurguladı.

Wall Street profesyonelleri arasında oldukça iyi bir üne sahip olan Colas, piyasanın çöküşünün ardından, şu anda yükselmeye başlayan piyasanın, yatırımcıların girmesi için bir fırsat olabileceği fikrini reddederek şu ifadeleri kullandı:

“Birçok insan bana şu anda, kripto para satın almak için doğru zaman olup olmadığını soruyor. İki nedenden ötürü bu sorunun cevabı hayır. Birincisi Bitcoin’i ilk kez satın almakla ilgilenen kullanıcılardan çok fazla katılım görmüyoruz. İkinci olarak ise Google aramaları açısından, Aralık ve Ocak aylarındaki yüksek seviyelerden yüzde 85 ile 90 oranları arasında bir düşüş hala var.”

‘Bitcoin cüzdanlarında artış oranı düşük’

Colas ayrıca, kripto satın almak için açılan Bitcoin cüzdanlarının geçen senenin aynı döneminde aylık yüzde 5.7 büyüme gösterdiğini ancak geçen ay bu büyümenin yalnızca 2.2 olduğunu ve bundan dolayı endişelendiğini söyledi.

Bitcoin’in gerçekten de bir balon olup olmadığı sorusuna ise Colas şu yanıtı verdi:

“Kesinlikle, geçmişe bakarsak, Aralık ayında Bitcoin bir balondu. 2013’ten beri Bitcoin ile ilgileniyorum. Bu teknolojinin yapısına ve hikayesine temelde inanıyorum ancak açık bir şekilde Bitcoin büyük bir fiyat volatilitesine sahip. Geçen ay ki rallide bile bu görüldü.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl