Kripto para piyasasında yüz milyonlar batıran ikili kayıplarda

En iyi döneminde 10 milyar dolarlık varlık yönettiği belirtilen kripto para odaklı hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucularının nerede oldukları bilinmiyor.

3AC, önce LUNA/UST çöküşü, ardından Celsius’taki likidite sorunlarından ötürü varlıklarında çok ciddi değer kaybı yaşamış, şirketin verdiği bilgilere göre bu kayıp 400 milyon doları aşmıştı. 3AC’den alacaklı olan birçok büyük yatırımcı ve şirket de bu süreçte alacaklarını tahsil edememişti.

Avukatları haber alamıyor

3AC’nin New York’ta yaptığı iflas başvurusunda, kurucu isimler Su Zhu ile Kaylie Davies’in nerede olduklarının bilinmediği yazıldı. Şirket adına hareket eden avukatlar, Zhu ve Davies’in Singapur’dan ayrıldıkları yönünde söylentiler olduğunu ifade ettiler.

Bu arada iki ismin de daha önce oldukça aktif olarak kullandıkları Twitter hesaplarında yaklaşık bir aydır herhangi bir hareket gözlenmiyor.

Evini satılığa çıkardığı iddia edilmişti

Zhu’nun geçtiğimiz günlerde, Singapur’da bulunan evini satılığa çıkardığı öne sürülmüştü. Geçen sene Singapur’un gelişmiş ve yüksek gelir grubundan olan kişilerin oturduğu bölgede 35 milyon dolara bir ev satın alan Zhu’nun eşinin de yaklaşık 15 milyon dolar değerinde bir müstakil ev sahibi olduğu biliniyor. Singapur medyası, ikilinin yaklaşık 3 milyon dolarlık bir evinin daha olduğunu yazdı.

Bunların yanı sıra Zhu’nun borçla 50 milyon dolarlık bir süper lüks yat satın aldığı fakat ödemelerini yapmadığı iddia edilmişti. 3AC CEO’sunun arkadaşlarına ve şirketin gelecekte muhtemel yatırımcısı olmasını beklediği kişilere, sürekli olarak yatını gösterdiği ve bu yolla etkilemeye çalıştığı söylenmişti.

3AC, 2012 yılında iki eski okul arkadaşı olan Su Zhu ve Kylie Davies tarafından kuruldu. Başlangıçta birkaç milyon dolar olan fonun yönettiği varlıklar, ilerleyen yıllarda 10 milyar doları da aştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl