Kripto para piyasasının gözü, 8 Aralık’ta Kongre’deki toplantıda olacak

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, önümüzdeki hafta kripto para sektörü için önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Komite başkanı Maxine Water, bugün yaptığı duyuru ile ABD’nin önde gelen kripto para şirketlerinin yöneticileriyle bir araya geleceklerini açıkladı.

8 Aralık Çarşamba günü için planlanan toplantının başlığı “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: ABD’de Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak” olarak belirlendi.

Meclis üyeleri toplantıda, Circle CEO’su Jeremy Allaire, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitfury CEO’su Brian Brooks, Paxos CEO’su Chad Cascarilla, Stellar Geliştirme Vakfı CEO’su Denelle Dixon ve Coinbase CFO’su Alesia Haas’ı dinleyecek.

Bu arada Waters, kripto para sektörüne eleştirel yaklaşımıyla biliniyor. Komite başkanı, özellikle Facebook’un kripto para projesi Libra’ya açık bir şekilde karşı çıkmıştı. Dahası, Joe Biden’dan OCC’nin kripto paralarla ilgili yayımladığı tüm yönetmeliği iptal etmesini talep etmişti. Hazıran ayında da kripto para konusunda artan endişeleri ele alma gerekçesiyle demokrat üyelerden oluşan bir grup kurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl