23 yaşındaki ‘Kripto Kralı’nın lüks arabalarına el konuldu

Kanadalı Aiden Pleterski ve şirketinin 140'tan fazla yatırımcıya 35 milyon dolar borcu olduğu iddia ediliyor. Yatırımcılar milyonları telafi etmeye çalışırken 'Kripto Kralı'nın lüks arabalarına el konuldu.

İki McLaren, iki BMW ve bir Lamborghini, 23 yaşındaki Kanadalı Aiden Pleterski’nin el konulan 2 milyon dolar değerindeki mal varlığından sadece birkaçını oluştururken yatırımcıları kendi deyimiyle ‘Kripto Kralı’na teslim ettikleri milyonlarca doları telafi etmeye çalışıyor.

Ancak şu ana kadar Aiden Pleterski’nin mal varlığı, yatırımcılarının kendilerine borçlu olduklarını iddia ettikleri miktarın çok altında kaldı.

35 milyon dolar nereye gitti?

Hakkında açılan iki dava dosyasındaki belgelere göre alacaklılar, Pleterski ve şirketi AP Private Equity Limited’e kripto para ve döviz yatırımları için temin edilen en az 35 milyon doların nereye gittiğini çözmeye çalışıyor.

Genç ‘girişimci’nin kurbanlarından biri ise 60 yaşındaki Diane Moore. Sözde kripto para projesine 60 bin dolar yatırım yapan ve tüm parasını kaybeden Moore, Pleterski’yi şahsen tanıdığını bildirdi. Moore, “Her şey güven üzerine kuruluydu. Aiden’ın yaptığı şey bence korkunç. Kendisiyle nasıl yaşayabiliyor bilmiyorum.” dedi.

Genç yaşta gelen zenginlik

Aiden Pleterski’nin lüks arabalarına, 140 yatırımcının şirketinin kendilerine 35 milyon dolar borcu olduğunu iddia ederek yasal işlem başlatmasının ardından el kondu.

Mahkeme tutanaklarına göre, 11 araca sahip olan Pleterski dört lüks araba kiraladı, özel jetlerle uçtu ve göl kenarındaki bir malikaneye aylık 45 bin dolardan fazla kira ödedi.

Pleterski’nin avukatı, müvekkilinin kendisine yöneltilen iddiaların çoğuna itiraz ettiğini aktardı. Avukat ayrıca dolandırılan yatırımcılardan gelen mali iddiaların “aşırı derecede abartılı” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl