Kripto para yatırım devi rekor açıkladı: 900 milyon dolar

Kripto para yatırım şirketi Grayscale, tarihinin en iyi çeyrek dönem sonuçlarını açıkladı. Şirketin kripto para ürünlerine son 3 ayda 900 milyon dolardan fazla giriş oldu.

bitcoin

Milyar dolarlık dijital varlık yöneticisi Grayscale, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, bugüne kadar bir çeyrek dönemde görülen en büyük para girişine imza attı.

Grayscale, bir dizi ürünüyle Bitcoin gibi dijital varlıklara yatırım yapmanın dolaylı yollarını sunuyor.

Önceki çeyreği ikiye katladı

Bugün yayınlanan raporda, 2020’nin ikinci çeyreğinde 905 milyon 800 bin dolar para girişi olduğu açıklandı. 2020’nin ilk çeyreğindeki rakam ise 503 milyon 700 bin dolardı. Yani, son çeyrekteki rakam, önceki çeyreği ikiye katlandı. Aynı zamanda böylece yılın ilk yarısında toplam yatırım miktarı 1.4 milyar dolara ulaştı.

Her hafta 70 milyon dolar aldı

İkinci çeyrekte Grayscale ürünlerine haftalık olarak ortalama 70 milyon dolar yatırıldı. En büyük giriş, Haziran ayının son haftasında gerçekleşti. O ay toplamda 130 milyon dolara yakın bir yatırım yapıldı. Bunun 100 milyon dolarından fazlası Bitcoin yatırım fonu Grayscale Bitcoin Trust’a gitti.

Nisan’dan bu yana her hafta ortalama 70 milyon dolarlık yatırım aldı, kaynak: Grayscale

Yatırımcı profili nasıl?

Raporda, Grayscale’in yatırımcı profiline de yer verildi. Son verilere göre, kurumsal yatırımcıların oranı yüzde 81 iken akredite bireysel yatırımcıların yüzde 13, emeklilik hesaplarının yüzde 4 ve aile ofislerinin ise yüzde 2 oldu.

Yatırımcı profili, kaynak: Grayscale
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl