Önümüzdeki günlerde kripto para piyasasında takip edilecek gelişmeler

Bitcoin, 47 bin dolar seviyelerine gerilemesinin ardından yeni haftada bir miktaar toparlandı. Ethereum başta olmak üzere bazı kripto paralar ise önceki rekorlarının üzerine çıktı.

Önümüzdeki günler kripto paralar açısından hareketli geçeceğe benziyor. Bazı önde gelen teknoloji ve ödeme şirketleri hafta boyunca ilk çeyrek sonuçlarını açıklayacaklar. Ayrıca yarın, yani Çarşamba günü Fed toplantısı var.

Powell, Fed toplantısı sonrası konuşacak

Fed toplantıları, son dönemde geleneksel piyasaların yanı sıra kripto para piyasasında da yakından izleniyor. Bitcoin’in fiyatının Fed açıklamalarından doğrudan etkilendiğini gözlemliyoruz. Fed Başkanı Jerome Powell, yarınki toplantı sonrasında yapacağı açıklamada faiz oranlarına ilişkin değerlendirmelerini paylaşacak. Politikada bir değişiklik olması beklenmiyor.

Visa, Mastercard, Facebook, Starbucks ilk çeyrek sonuçları

Öte yandan teknoloji ve ödeme şirketleri önümüzdeki birkaç gün boyunca ilk çeyrek sonuçlarını açıklayacak, beklentileri sıralayacaklar. Visa, Mastercard, Starbucks gibi şirketler, kripto paralarla iç içe geçmeye başlamışken buradan kripto paralarla ilgili açıklamalar gelebilir.

Takvim ise şöyle:

  • Visa (27 Nisan Salı)
  • Starbucks (27 Nisan Salı)
  • Facebook (28 Nisan Çarşamba)
  • Mastercard (29 Nisan Perşembe)

Facebook için dikkat çeken iddia

Altana Digital Currency’nin CIO’su Alistair Milne, bugün paylaştığı bir tweet’te Facebook’un yarın gerçekleşecek mali konferansında Bitcoin satın aldığını açıklayacağı şeklinde bir söylenti olduğunu yazdı. Bu iddia henüz doğrulanmış değil. Gözler yarınki toplantıda olacak.

XRP

30 Nisan, Ripple ile SEC arasındaki davada yeni bir kritik tarih. Bu tarihte yeni bir konferans görüşmesi yapılacak. Ripple tarafı, bu toplantının sonucunda hakimin SEC’nin ABD dışındaki regülatörler ve şirketlerle irtibatının önüne geçebileceğini belirtmişti.

IOTA

IOTA 2.0 öncesi en önemli geçiş olarak görülen Chrysalis güncellemesi süreci, 21 Nisan’da başlatılmıştı. Güncelleme ise 28 Nisan Çarşamba günü aktive edilecek.

QTUM

Son olarak Qtum’da bu hafta hard fork var. Fast Lane adı verilen ve 30 Nisan‘da gerçekleşecek olan hard fork ile birlikte blok süresinin 128 saniyeden 32 saniyeye ineceği belirtiliyor. Qtum CEO’su Patrick Dai, bir Twitter paylaşımında “ETH 2.0’ı beklemenize gerek yok. 30 Nisan’da kullanabileceksiniz. Qtum Fast Lane, ETH 2.0’la gelecek olan özelliklerin çoğunu taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl