Robinhood CEO’su: Kripto para yatırımcıları için zor bir yıl oldu

Popüler hisse senedi ve kripto para alım satım platformu Robinhood’un CEO’su Vlad Tenev, kripto paralara yatırım yapan Robinhood müşterilerinin şu ana kadar “zor bir yıl” geçirdiğini söyledi.

Barclays’in New York’taki Küresel Finansal Hizmetler Konferansı’nda konuşan Tenev’e “Müşterilerinizin yüzde kaçı gerçekten kriptoya yatırım yaparak para kazandı?” sorusu yöneltildi.

Tenev, soruyu 2022’nin “müşteriler için kesinlikle zor bir yıl olduğu, çünkü kripto para fiyatlarının ve Bitcoin’in yüzde 50 ila yüzde 60 arasında düştüğü” şeklinde geçiştirerek cevaplandırdı.

Ancak Tenev, birçok müşterinin “aslında kriptoyu uzun vadeli bir yatırım olarak düşündüğünü” de sözlerine ekledi.
Tenev, Robinhood yatırımcılarının, “Bitcoin’i uzun vadede portföylerinde kalması gerektiğini düşündükleri bir parça olarak gördüklerini” söyledi.

Tenev, Robinhood’un 2018’de Bitcoin sunmaya başlamasından bu yana kripto para fiyatlarının son dönemdeki yavaşlamadan daha iyi bir performans sergilediğini iddia ediyor.

Aktif kullanıcı sayısı düştü

Şirket yaklaşık 23 milyon kullanıcıya sahip olsa da hafta başında açıklanan şirket verilerine göre, Robinhood’un aktif kullanıcı sayısı ağustos sonu itibarıyla 13,3 milyona düşerek geçen yıla göre yüzde 29 azaldı.

Robinhood’un işlem gelirlerinin birincil itici gücü olan nominal işlem hacimleri; hisse senetleri, opsiyonlar ve kriptolar için geçen yıla göre düşüş gösteriyor. Robinhood verilerine göre, kripto para işlemleri ağustos ayında yıllık yüzde 76 düşüşle 5,3 milyar dolara gerilerken, hisse senetleri yüzde 10 düşüşle 66 milyar dolara, opsiyon sözleşmeleri ise yüzde 6 düşüşle 89,9 milyon dolara kadar geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl