Rus bakan yardımcısı açıkladı: Kripto para konusunda anlaştık

Rus yetkililer, kripto paraların sınır ötesi ödemelerde kullanılmasına izin verdi. Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, bu konuya ilişkin yasa tasarısı üzerinde genel olarak anlaştıklarını söyledi.

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, Rusya Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası’nın kripto para ile uluslararası transferleri yasallaştıracak bir tasarı üzerinde genel olarak anlaştıklarını söyledi.

“Merkez bankasıyla mutabık kaldık”

Rus Kommersant gazetesinin aktardığı gelişmeye göre, 19. Uluslararası Bankacılık Forumu’nda konuşan Maliye Bakan Yardımcısı Moiseyev, “Şu anda Merkez Bankası ile üzerinde mutabık kaldığımız bir yasa taslağımız var. Genel olarak kripto para birimlerinin nasıl satın alınacağını ve özellikle sınır ötesi ödemelerin hangi şartlarda yapılıp yapılamayacağını içeriyor” diye konuştu.

Moiseyev 5 Eylül’de Rus devlet kanalı Rossiya-24’e yaptığı açıklamada, Rusya için mevcut koşullarda kripto paralarla uluslararası ödemeler yapmanın bir mecburiyet olduğunu belirterek, “Planladığımız altyapı, sınır ötesi transferler için biraz katı olabilir. Bunun için bu transferleri önce yasallaştırmamız gerekiyor.” demişti. Bakan Yardımcısı ayrıca, bir yandan yasallaşmayı savunurken diğer yandan kara para aklama, uyuşturucu gibi suç unsurlarının olmaması adına bunun kontrol altına alınması gerektiğini bildirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl