Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bankacılık devi ING, kripto para saklama hizmeti geliştiriyor

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan ING, kripto para saklama hizmeti sunmak üzere çalışmalara başladı.

980 milyar doların üzerindeki toplam aktiflerle Hollanda’nın en büyük bankası olan ING’nin kripto para saklama hizmeti sunmak için çalışma yaptığı bildiriliyor.

Reuters’ın konuyla ilgili özel haberinde ING’nin kripto paraların güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayacak bir teknoloji geliştirmek üzere çalıştığı kaydedildi. Habere göre, saklama hizmeti projesi henüz başlangıç aşamasında.

ING, Bitcoin gibi kripto paralar ve diğer dijital varlık türleri için saklama hizmetleri sunmaya başlayan birçok yerleşik finansal kurumu arasına katılmak istiyor. 2018 yılının Ekim ayında Boston merkezli yatırım yöneticisi Fidelity, dijital paralara odaklanan bir şirket kurmuş ve kurumsal yatırımcılara kripto para saklama ve alım satım hizmetleri sunmaya başlamıştı. Şirket, geçtiğimiz ay da eyalette faaliyet gösteren şirketlere hizmet sunmak üzere New York regülatörlerinden onay almıştı.

Öte yandan Japon bankası Nomura Holdings de 2018’de kurumsal yatırımcılara kripto para saklama hizmeti sunmak için Komainu adında yeni bir girişim oluşturdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl