Kripto para milyarderlerinin net servetleri adeta eridi

Kripto para fiyatlarının son günlerde oldukça düşmesi nedeniyle kripto para milyarderlerinin kriptodaki net servetleri de adeta eridi.

Kripto para zenginliği kolaylıkla gelebilir, kolaylıkla da gidebilir. Piyasalar 2017 yılının son günlerinden bu yana düşüşte. Bitcoin, zirve seviyesinin neredeyse yüzde 70 altında seyrediyor. Bu fiyatlar, kripto para dünyasının en zengin isimlerinin net servetlerini de oldukça aşağı çekti.

İki ay önce Forbes’un kripto zenginler listesinde yer alan ve 8 milyar dolar net serveti olduğu belirlenen Ripple‘ın kurucu başkanı ve yöneticisi Chris Larsen’in bu serveti, son düşüşle birlikte 5 milyar dolar eriyerek 3 milyar dolara indi.

Ripple’ın erken yatırımcılarından Matt Mellon da serveti oldukça eriyen isimlerden. Ocak ayında 1 milyar dolara yaklaşan bir serveti bulunan Mellon’ın bu serveti, son düşüşle birlikte bugün 300 ila 400 milyon dolar arasında gidip geliyor.

Girişim şirketi Winklevoss Capital ve kripto para borsası Gemini’nin kurucuları Cameron ile Tyler Winklevoss’un son iki ayda kriptodaki net servetlerinin yaklaşık üçte biri buharlaştı. Forbes, her birinin 600 ila 700 milyon dolar arasında bir kripto serveti olduğunu tahmin ediyor. Winklevoss ikizler, 2012’den beri Bitcoin’e yatırım yapıyorlar, söylediklerine göre de hala ellerinde tutuyorlar.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin‘in ise kriptodaki net servetinin 100 ila 200 milyon dolar arasına düştüğü tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl