tipobet

SIM kart değiştirerek kripto para hırsızlığı yapan ikili yakalandı

SIM kart değiştirme yoluyla en az 10 kişiden 500,000 dolarlık kripto para çaldığı düşünülen şüpheliler FBI tarafından yakalandı.

ABD Adalet Bakanlığı, FBI ve IRS temsilcileri, kripto para hırsızlığı için ülke genelinde SIM kart değiştirme yoluyla kurbanların telefonlarını ve sosyal medya hesaplarını ele geçirdiği iddia edilen iki şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, isimleri Eric Meiggs ve Declan Harrington olarak açıklanan şüphelilerin kripto para şirketlerinin yöneticilerini ve yüksek değerli sosyal medya hesaplarını hedeflediği bildirildi. İkilinin operatörlerle temasa geçerek seçtikleri kurbanların telefon numaralarının kendilerinin kontrolündeki bir SIM kartına yeniden atanmasını sağlayarak telefon numaralarına ulaşmaya çalıştıkları öne sürülüyor.

Şüpheliler, iddiaya göre ele geçirilen cihaz ve hesapları, mağdurların kripto para cüzdanlarıyla özel anahtarlarına erişmek için kullanıyordu.

Bakanlığın açıklamasında, Meiggs ve Harrington’un en az 10 kişiyi bu şekilde hedeflediği ve bunlardan en az 500,000 dolarlık kripto para çaldığı ya da çalmaya çalıştığı ifade edildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun