Kripto para şirketi Bakkt, Apex Crypto’yu 200 milyon dolara satın alıyor

Dijital varlık platformu Bakkt, kripto para işlemleri konusunda altyapı sağlayıcısı bir şirket olan Apex Crpto'yu 200 milyon dolara varan bir anlaşmayla satın almak üzere...

Bir süre önce kripto paralardaki staking hizmeti verme ve NFT’ler konusunda yeni projelerinin olduğunu duyuran dijital varlık platformu Bakkt, bir başka kripto para şirketi olan ancak altyapı sağlayıcısı konumundaki Apex Crypto şirketini satın almak üzere…

İlk etapta 55 milyon dolar nakit

Çoğunluk hisselerine New York borsasının ana şirketi konumundaki Intercontinental Exchange’in (ICE) sahip olduğu Bakkt, anlaşma çerçevesinde ilk etapta 55 milyon dolarlık nakit ödemesi yapacak. 4. Çeyrek için mali hedeflerin istenildiği gibi gelmesi durumunda da 145 milyon dolarlık hisse ödemeleri yapılacak. 2025 yılı hedefleri doğrultusunda da fazladan 100 milyon dolarlık bir ödeme daha yapılabilecek.

2023’ün ilk yarısında bitmesine kesin gözüyle bakılan anlaşmayla birlikte Bakkt’ın kullanıcı tabanını genişletme hedefinde olduğu belirtiliyor.

2018’de kurulan ve ilk dönemlerinde 180 milyon dolarlık yatırım alan Bakkt, geçtiğimiz sene de halka arz olmuştu. O dönem hisse fiyatları 50 doların üzerine çıkmış ancak daha sonra yaşanan düşüşler ve küresel jeopolitik gelişmelerle birlikte bu fiyat 3 dolara kadar inmişti. Bakkt ayrıca, ödeme hizmetleri için de Google ile ortaklık kurmuştu.

Apex Crypto da kısa süre önce İngiltere merkezli “kripto bankası” Revolut ile ortaklık kurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl