EOS’un şirketi Block.one destekli kripto para borsası Bullish halka açılacak

EOS blok zincirinin geliştiricisi olan Block.one şirketinin bir alt firması olan Bullish kripto para şirketi, "Birleşme Amaçlı Ortaklık" (SPAC) firması Far Peak Acquisition ile kurduğu 9 milyar dolarlık ortaklıkla New Yok Borsası'nda halka açılıyor.

Dijital varlık sektörü için finansal hizmetler sağlamaya odaklanan bir teknoloji şirketi olan Bullish, “Birleşme Amaçlı Ortaklık” (SPAC) firması Far Peak Acquisition Corporation ile birleşmeye giderek New York Hisse Senetleri Borsası’nda (NYSE) halka açılmayı planladığını duyurdu.

Bullish, perakende ve kurumsal yatırımcıların dijital varlıklarından gelir elde etmelerini sağlayacak teknoloji ile, firmanın belirttiğine göre “devrim niteliğinde” ve regüle edilmiş bir kripto para borsasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Birleşme amaçlı kurulan Bullish-Far Peak ortaklığının değerinin ise hisse başına 10 dolar, toplamda ise yaklaşık 9 milyar dolar olduğu belirtildi.

Birleşimin yıl sonunda resmen tamamlanması beklenirken, iki şirketin yönetim kurulları da birleşimi oy birliğiyle kabul etti. Şu anda sadece Far Peak hissedarlarının ve çeşitli regülasyon onayları kalmış durumda…

Bilindiği üzere Far Peak, finans ve fintech şirketlerinin halka açılmasını sağlayan bir SPAC firması. Far Peak CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Thomas W. Farley de, bir dönem New York Hisse Senetleri Borsası başkanlığı yapmış bir isim. Şirketlerinin birleşiminin ardından Thomas W. Farley, Bullish CEO’luk koltuğuna, Bullish Global’in ana şirketi olan Block.one’ın CEO’su Brendan Blumer ise Bullish yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturacak.

Bullish borsası da açılıyor, testler başlıyor

Block.one’ın kardeş firması olan Bullish Global bünyesinde faaliyet gösterecek olan Bullish kripto para borsasının da, daha önce 2021 yılı sona ermeden hizmet vermeyi hedeflediği açıklanmıştı. Borsanın önümüzdeki haftalarda da pilot program çalışmalarına başlayacağı belirtildi. Programa katılanlar, birinci elden borsanın özelliklerini test etme fırsatı bulacaklar.

Block.one CEO’su Brendan Blumer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bullish’in gerçek zamanlı portföy bakiye araçları, önceden tahmin edilebilir derin likiditesi, endüstri lideri olacak güvenlik mekanizması ve regülasyonlara uyumunun, yatırımcıların trade yapma tarzlarını ve dijital varlıklarını yönetme biçimlerini yeniden şekillendireceğine inanıyorum” dedi.

“Dijital varlıkların geleceğinde adeta devrim yaratıyoruz”

Far Peak CEO’su ve yönetim kurulu başkanı olan Thomas W. Farley de yaptığı açıklamada Bullish’infinansal hizmetlerin geleceği açısından harika bir yer olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Profesyonel trader’lar ve kurumsal şirketlerin artan talepleri bugünkü borsa altyapıları tarzını devam ettirmek ve iyileştirmek çok kritik. Kripto para evreninin sadece ilk aşamalarındayız. En son finansal teknolojilerle dijital varlıkların geleceğinde adeta devrim yaratıyoruz. Bullish ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum.”

Geçen yıl Bullish, Block.one tarafından 100 milyon dolarlık bir sermaye desteğinin yanında, 164.000 BTC ve 20 milyon EOS’tan oluşan dijital varlıklar yardımı aldı. Tüm bu yardımların yanında şirket ayrıca bir yatırım fonu turunda 300 milyon dolar topladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl