İngiltere’de FCA’den kayıt dışı 111 kripto para şirketine karşı uyarı

İngiltere’nin finansal piyasaları denetleyen kurumu Mali Tutum Otoritesi (FCA), ülkede 100’den fazla kayıt dışı kripto varlık şirketi olduğunu açıkladı ve tüketiciler, bankalar ile ödeme hizmetleri şirketlerini bunlara karşı uyardı.

FCA’nın üst düzey yetkilisi Mark Steward, City & Financial’s City Week etkinliğinde yaptığı konuşmada, bu tür şirketlerin yüksek riskli, değişken ve regüle edilmemiş olduğunu söyledi. Steward’ın açıklamalarına göre söz konusu şirketlerin sayısı 111’i buluyor.

Steward, “Bize kayıt yaptırmamış olan ve Birleşik Krallık’ta faaliyet yürüten, bankalar, ödeme hizmetleri şirketleri ve müşterilerle iş yapan birtakım şirketler var. Bu son derece gerçek bir risk, bundan dolayı endişeliyiz.” dedi.

Öte yandan Steward, kripto paraları lale balonuyla karşılaştırdı. FCA yetkilisi, yaklaşık 2.5 milyon İngiliz kripto para sahibiyken birçok yeni yatırımcının fırsatı kaçırma korkusuyla yatırım yaptığını iddia etti. Steward, “Bu varlıkların gerçekte ne kadar volatil olduğu bir kenara, her tarafında lale çılgınlığının izleri var.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl